Piła łańcuchowa Stihl MSA 200 C-B – Testy i Recenzje

Pilarka łańcuchowa Stihl MSA 200 C-B to najlepszy profesjonalny model pilarki łańcuchowej na akumulator, jaki można znaleźć obecnie na rynku. Dzięki mocnemu silnikowi przejdziesz przez wszystkie rodzaje pracy.

Rzeczywiście, ta piła łańcuchowa pozwoli ci precyzyjnie ciąć drewno, pielęgnować ogród, a nawet robić małe majsterkowanie w zamkniętych przestrzeniach.

piła łańcuchowa akumulatorowa stihl

CECHY

 • › Pilarka dla profesjonalistów
 • › Pilarka elektryczna z zasilaniem akumulatorowym
 • › Bateria 36V (wolty)
 • › Napinanie łańcucha bez użycia narzędzi
 • › Waga: 3,3 kg bez baterii
 • › Długość prowadnicy łańcucha: 35 cm
 • › Zbiornik oleju: 210 ml

ZOBACZ OFERTY PARTNERÓW

piła łańcuchowa akumulatorowa stihl
Pilarka akumulatorowa Stihl MSA 200 C-B 35cm
ZALETYNIEDOGODNOŚCI
– Doskonała autonomia– Wymaga inwestycji
– Solidny i niezawodny produkt
– Łatwy w użyciu
– Lekka piła łańcuchowa

Szukasz precyzyjnej i wydajnej pilarki? Pilarka Stihl MSA 200 C-B jest zdecydowanie dla Ciebie. Oprócz tego, że jest częścią najlepszych modeli, to narzędzie jest bezprzewodowe, co zapewnia całkowitą autonomię w każdych okolicznościach i niezależnie od pogody!


W tym artykule przedstawiamy ten bardzo piękny model, wyjaśniając jego cechy i naszą opinię na temat piły łańcuchowej Stihl MSA 200 C-B.

Konstrukcja Piły łańcuchowej Stihl MSA 200 C-B

Pilarka łańcuchowa Stihl MSA 200 C-B to obecnie najlepszy na rynku profesjonalny model zasilany akumulatorem.

Dzięki 3,3 kg (bez akumulatora) narzędzie to zapewnia dobry chwyt. Praktyczny do wykonywania wszystkich prac ogrodniczych.

Ta pilarka wyposażona jest w silnik EC. To silnik, który pracuje bez węgla. Oznacza to, że nie ulega zbyt dużemu zużyciu mechanicznemu, a wydajność znacznie przewyższa konwencjonalne silniki elektryczne.

W ten sposób silnik ten zapewnia o 55% więcej mocy i zapewnia do 70% dłuższą żywotność baterii.

Ta piła łańcuchowa jest wyposażona w łatwo dostępny korek wlewu paliwa, nie będziesz potrzebować żadnych narzędzi do jej otwierania lub zamykania.

Ponieważ tak, jedną ze wspaniałych cech piły łańcuchowej MSA 200 C-B Stihl jest to, że jest ona zasilana bateryjnie o mocy 36 V, co zapewnia dużą swobodę ruchów i cięcia.

Z drugiej strony jego autonomia będzie zależeć od modelu, który zamierzasz kupić. Aby pomóc Ci dokonać wyboru, wiedz, że im większy prąd ma bateria, tym dłuższy będzie czas użytkowania. Tak więc dla autonomii z:

 • Bateria AP 200 = 42 minuty (model o najniższej wydajności);
 • Bateria AR 3000 = 200 minut (najlepiej działający model).
piła łańcuchowa akumulatorowa stihl
Bateria AP 200

Jeśli chcesz mieć najlepszy model akumulatora, rozważ akumulator litowo-jonowy, opcjonalny w pile łańcuchowej MSA 200 C-B Stihl.

Są to mocne i niezawodne baterie przez długi czas. Technologia „Lithium-Ion” opracowana przez markę STIHL zapewnia lepszą wydajność. Kolejną zaletą tej technologii jest brak efektu pamięci. Ponieważ efekt pamięci wpływa w szczególności na żywotność baterii, gdy są one ładowane przed całkowitym rozładowaniem.

Aby naładować baterię, czy jest coś lepszego niż użycie ładowarki? Dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia ładowarka STIHL ładuje akumulator litowo-jonowy szybko i bezpiecznie. Sprzedawana jako opcja ładowarka o napięciu zasilania 240 V/50 Hz jest kompatybilna ze wszystkimi akumulatorami marki STIHL.

Wydajność Pilarki Stihl MSA 200 C-B

Idealna dla profesjonalistów pilarka MSA 200 C-B Stihl jest wyposażona w wygodny hamulec łańcucha, zaprojektowany przez STIHL, QuickStop Super(Q). Zapewnia to unieruchomienie łańcucha w bardzo krótkim czasie, tuż po zwolnieniu spustu sterującego.

Tak więc w przypadku prac, które wymagają regularnego odkładania piły łańcuchowej, QuickStop Super(Q) będzie najlepszym sprzymierzeńcem.

Możesz używać swojej pilarki przy każdej pogodzie, nawet podczas deszczu! Marka STIHL pomyślała o wszystkim i oferuje do tego modelu wodoodporne złącze baterii. Dzięki temu części elektroniczne są dobrze chronione przed wodą.

Dzięki prowadnicy łańcucha 35 cm i podziałce łańcucha 1/4” P (cala), to narzędzie jest idealne do precyzyjnych, precyzyjnych cięć.

Dodatkowo maszyna ta posiada szybki napinacz łańcucha. Opatentowany przez STIHL, umożliwia napinanie łańcucha bez konieczności wyjmowania jednego narzędzia. Tak naprawdę wystarczy użyć pokrętła regulacyjnego, zaraz po poluzowaniu osłony koła łańcuchowego.

Wiedz, że ta piła łańcuchowa pozwoli Ci zaoszczędzić olej. Dzięki połączonemu działaniu prowadnicy łańcucha, łańcucha Oilomatic i pompy olejowej (z regulowanym przepływem), najmniejsza kropla oleju jest wykorzystywana do smarowania urządzenia tnącego.

Zaoszczędź do 50% oleju łańcuchowego, w zależności od długości noża lub rodzaju drewna.

Wreszcie, aby zapewnić pełną kontrolę, pilarka MSA 200 C-B Stihl ma tylny uchwyt sterujący, który oferuje:

 • pewny i pewny chwyt, niezależnie od sytuacji w pracy;
 • dźwignia zmiany biegów umieszczona z boku do zwalniania przycisku blokującego;
 • niesamowita ergonomia we wszystkich pozycjach roboczych, w tym obsługa oburęczna.

Nasza Opinia na Temat Piły łańcuchowej

Szukasz profesjonalnej pilarki do:

 • drobne i precyzyjne cięcie drewna;
 • utrzymanie ogrodu lub prac leśnych;
 • pracować w ograniczonej przestrzeni.

Piła łańcuchowa Stihl MSA 200 C-B to prawdziwy crème de la crème wśród profesjonalnych modeli na baterie. To doskonałe narzędzie, które jest nie tylko wydajne, ale także lekkie (tylko 3,3 kg, bez akumulatora, łańcucha czy prowadnicy).

Doceniamy jego autonomię. Jak zrozumiesz powyżej, wszystko zależy od akumulatora, który wybierzesz do swojej piły łańcuchowej. Pamiętaj, że im wyższy amperaż modelu akumulatora, tym dłuższy będzie czas pracy.

Więc nie oszczędzaj na natężeniu prądu, jeśli potrzebujesz wysokiej jakości pilarki, która wytrzyma wystarczająco długo do pracy.

Polecamy również skorzystanie z akumulatorów litowo-jonowych marki STIHL. Przy braku efektu pamięci będziesz miał bardziej wydajną baterię, która będzie działać z czasem.

Ten model akumulatora, a także jego ładowarka, są dostępne w sprzedaży jako opcja.

Kolejną zaletą pilarki Stihl MSA 200 C-B jest jej niezwykły silnik EC, ponieważ pracuje bez węgla. Ponieważ nie ulega zbyt dużemu zużyciu mechanicznemu, jego wydajność jest znacznie wyższa niż w przypadku silników konwencjonalnych. Nie zapominając, że on:

 • dostarcza o 55% więcej mocy;
 • zapewnia o 70% dłuższą żywotność baterii.

Uwielbiamy jego 35-centymetrową prowadnicę łańcucha i podziałkę łańcucha 1/4” P (cala). Dzięki takim wymiarom będziesz w stanie wykonać ładne, drobne i precyzyjne cięcia, a także wszelkiego rodzaju prace ogrodnicze!

Na koniec zdziwisz się, ile czasu zaoszczędzi piła łańcuchowa MSA 200 C-B Stihl, dzięki tym przemyślanym w najmniejszym szczególe cechom, takim jak:

 • ergonomiczny tylny uchwyt sterujący, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo, nawet podczas pracy oburęcznej;
 • użycie najmniejszej kropli oleju, co pozwala zaoszczędzić nawet do 50%;
 • szybki napinacz łańcucha, który oszczędza dużo czasu, bez konieczności używania narzędzi;
 • wodoodporne złącze baterii, które umożliwia cięcie nawet podczas deszczu, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Wreszcie, jeśli chodzi o budżet, wiedz, że trzeba będzie zapłacić:

 • 430 €, bez baterii i ładowarki;
 • 650 €, bateria AP i ładowarka w zestawie.

Pilarka łańcuchowa MSA 200 C-B Stihl umożliwi Ci wykonywanie różnych prac ogrodniczych, z wydajnością i precyzją!

Szukasz innych modeli profesjonalnych pilarek elektrycznych? Zwróć się do takich marek jak Milwaukee, Makita czy Husqvarna.

Kluczowe Funkcje Piły łańcuchowej

 • › Pilarka dla profesjonalistów
 • › Pilarka elektryczna z zasilaniem akumulatorowym
 • › Bateria 36V (wolty)
 • › Napinanie łańcucha bez użycia narzędzi
 • › Waga: 3,3 kg bez baterii
 • › Długość prowadnicy łańcucha: 35 cm
 • › Zbiornik oleju: 210 ml

Twoja Recenzja Dotycząca Pilarki łańcuchowej Stihl MSA 200 C-B

Kupiłeś tę piłę łańcuchową Stihl MSA 200 C-B i chciałbyś wyrazić swoją opinię? Czy chcesz uzupełnić tę recenzję własną opinią? A może po prostu skomentuj naszą recenzję piły łańcuchowej Stihl MSA 200 C-B? Nie wahaj się podzielić się swoimi doświadczeniami lub swoją opinią w naszym obszarze komentarzy.

Leave a Comment