Najlepsze Akumulatorowe Pilarki łańcuchowe!

Planujesz zakup pilarki, ale nie wiesz, gdzie jej szukać? Masz już doświadczenie z elektrycznymi pilarkami i żałujesz, że nie możesz swobodnie poruszać się po swoim ogrodzie, aby usunąć nieporęczne gałęzie?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Akumulatorowa pilarka łańcuchowa, która pozwoli ci uporać się ze wszystkimi krzaczastymi żywopłotami w Twoim ogrodzie, bez konieczności martwienia się o odległość od gniazdka elektrycznego.

Urządzenia te oparte są na wymiennej baterii, której moc pozostaje optymalna. Efektem tego jest  mniej zanieczyszczeń, mniej hałasu jak i swobodne poruszanie się po wszystkich częściach ogrodu.

Nie jesteś jeszcze do końca przekonany o swoim zakupie? Czy chcesz kupować online? Zapraszamy do zastosowania poniższych wskazówek. Zdradzimy ci wszystkie sekrety dotyczące wyboru akumulatorowej pilarki łańcuchowej, która idealnie odpowiada Twoim potrzebom!

Pilarki Akumulatorowe Na Wyprzedaży

piła łańcuchowa akumulatorowa

Akumulatorowa piła łańcuchowa Bosch – UniversalChain 18 (bez akumulatora i ładowarki, z olejem 80 ml, system 18V, długość prowadnicy: 20 cm)

piła łańcuchowa na akumulator

WORX – akumulatorowa piła łańcuchowa 20V- WG322E.1- prowadnica 25 cm (Dostarczana z akumulatorem i ładowarką, Lekka i kompaktowa, wskaźnik poziomu oleju, łańcuch samosmarujący)

piła łańcuchowa akumulatorowa

Greenworks Piła akumulatorowa 24 V 25 cm z akumulatorem 2 Ah i ładowarką 2 A

Nasz Wybór Najlepszych Akumulatorowych Pilarek łańcuchowych

Na rynku znajdziemy wiele akumulatorowych pilarek, co może utrudnić podjęcie decyzji o zakupie. Aby jak najlepiej zaproponować idealną dla państwa pilarke, proponujemy zapoznać się z naszymi recenzjami kilku produktów, które najprawdopodobniej spełnią Państwa oczekiwania:

Black + Decker GKC1820L20 18 V 2 Ah Lithium Cordless Chainsaw

Przy co najmniej 200 cięciach o średnicy około 3,5 cm na jednym ładowaniu, pilarka ta jest nadal bardzo wydajna i będzie idealna do wszystkich rutynowych, drobnych prac konserwacyjnych. Urządzenie jest niesamowicie lekkie, dzięki czemu jest bardzo wygodne jak i łatwe w obsłudze.

Jest to również model, który cieszy się szczególną popularnością wśród kobiet. Dzięki długotrwałemu akumulatorowi litowemu 18 V nie trzeba go za każdym razem ładować i zawsze będzie gotowy do wykonywania prac związanych z przycinaniem. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, szybkie i poradzi sobie z każdym zadaniem związanym z cięciem. Może ciąć gałęzie o średnicy do 16 cm w każdej części twojego ogrodu!

Jedyną wadą jest to, że urządzenie to wymaga ręcznego smarowania łańcucha, w przeciwieństwie do modeli z automatycznym systemem smarowania.

piła łańcuchowa na akumulator

Greenworks Akumulatorowa Piła łańcuchowa

Jeżeli planujesz zainwestować w ultramocną akumulatorową pilarkę łańcuchową, to z pewnością jest to model dla Ciebie. Prowadnica o długości 40 cm oraz prędkość łańcucha 11 m/s sprawiają, że jest ona idealna do cięcia dużych kawałków drewna potrzebnych na przykład do rozpalenia ogniska.

Dzięki mocy akumulatora litowo-jonowego 40V pilarka może wykonać do 130 cięć drewna o wymiarach 10x10cm. Bardzo łatwo jest ją uruchomić, a w razie problemu można użyć przedniego uchwytu, aby natychmiast zatrzymać łańcuch.

Jest to także szczególnie cichy model, co pozwala na zajęcie się pracą bez obaw o obudzenie całej okolicy.

Jego bezemisyjny silnik pozwala  na wytworzenie do 30% więcej mocy przy mniejszych wibracjach i długiej żywotności. Do napinania łańcucha i jego wymiany nie będziesz potrzebował żadnych innych narzędzi.

Piła ta posiada również mechanizm automatycznego smarowania z przejrzystym wskaźnikiem poziomu oleju, który pozwala utrzymać ją w ruchu przez cały czas. Jedynym  minusem jest  waga (4,1 kg bez akumulatora), która dla niektórych użytkowników może być nieco ciężka.

piła łańcuchowa akumulatorowa

Black + Decker GKC3630L20

Akumulatorowa piła łańcuchowa Decker GKC3630L20 jest wyposażona w akumulator litowy 36 V, który zapewnia optymalną moc do wszystkich prac potrzebnych w ogrodzie.

Dzięki szerokości cięcia do 30 cm może wykonać nawet 560 cięć o szerokości plus minus 3,5 cm na jednym ładowaniu.

To dość lekka maszyna (3,7 kg), która jest bardzo wygodna w użyciu i łatwa w obsłudze. Jest to więc maszyna ergonomiczna, której stabilność zwiększa dodatkowy uchwyt.

Jego bateria pozwala na długą autonomię, a czas ładowania to zaledwie 90 minut. Możesz odkryć każdy zakątek swojego ogrodu bez potrzeby korzystania z gniazdka elektrycznego lub przedłużacza do kabla.

Posiada również automatyczny system smarowania bez wycieków, co zapewnia jej sprawne działanie przez długi czas.

Jedynym minusem jest prędkość łańcucha – może przeszkadzać niektórym urzytkownikom.

piła łańcuchowa na akumulator

Husqvarna 136 Li 12 m/s 36 V Lithium-Ion Cordless Electric Chainsaw (Li-Ion)

Husqvarana 136 Li to piła łańcuchowa zasilana akumulatorem litowo-jonowym 36V, zapewniająca długotrwałą moc i wysoką wydajność.

Ma długość pręta 30 cm, co jest więcej niż wystarczające do wszystkich prac związanych z przycinaniem.

Maszyna ta jest dość lekka (3,6 kg), elastyczna i łatwa w obsłudze.

Sterowanie jest bardzo intuicyjne, a poziom hałasu bardzo niski, co sprawia, że korzystanie z niego jest bardzo przyjemne. Wyposażony jest w pokrywę typu flip-up, która umożliwia łatwe otwarcie zbiornika. Napięcie łańcucha można regulować bez dodatkowych narzędzi. Wyposażony jest również w technologię SavE, która gwarantuje większą autonomię energetyczną.

Jaka Jest Cena Akumulatorowej Pilarki łańcuchowej?

Cena akumulatorowej pilarki łańcuchowej jest bardzo zróżnicowana w zależności od wybranych modeli i marek.  Generalnie waha się  od  70 euro za modele podstawowe do 550 euro za najbardziej zaawansowane modele, takie jak  Makita.

piła łańcuchowa akumulatorowa

Mini akumulatorowa piła łańcuchowa, 4-calowa przenośna piła elektryczna z akumulatorem 24V do cięcia drewna, gałęzi drzew, przycinania, podwórka, domu i ogrodu

piła łańcuchowa na akumulator

Akumulatorowa piła łańcuchowa Bosch – UniversalChain 18 (bez akumulatora i ładowarki, z olejem 80 ml, system 18V, długość prowadnicy: 20 cm)

piła łańcuchowa akumulatorowa

8-calowa mini piła łańcuchowa na baterie, Seesii akumulatorowa elektryczna piła łańcuchowa, z wtryskiwaczem środka smarnego i 2 bateriami, ładowalna mini elektryczna piła łańcuchowa, 2 łańcuchy

Einhell Akumulatorowa piła GE-LC 18/25 Li Power X-Change Kit (18 V, 3,0 Ah, długość prowadnicy 25 cm, długość cięcia 23 cm, z akumulatorem 3,0 Ah i ładowarką)

piła łańcuchowa akumulatorowa

WORX – akumulatorowa piła łańcuchowa 20V- WG322E.1- prowadnica 25 cm (Dostarczana z akumulatorem i ładowarką, Lekka i kompaktowa, wskaźnik poziomu oleju, łańcuch samosmarujący)

piła łańcuchowa na akumulator

36 V akumulatorowa pilarka łańcuchowa HYCHIKA – silnik elektryczny 35,5 cm – prędkość cięcia 16 m/s – bezszczotkowa pilarka elektryczna z akumulatorem 2 x 4,0A

piła łańcuchowa akumulatorowa

DEWALT – XR 18V 5Ah Li-Ion Brushless Pruner – DCM565P1-QW – akumulatorowy sekator z akumulatorem / ładowarką i ergonomicznym uchwytem – silnik 3750-4200rpm – prędkość łańcucha 7.68 m/s

Porady Dotyczące Wyboru Akumulatorowej Pilarki łańcuchowej

Trudno jest dokonywać wyborów, gdy nie zna się wszystkich faktów. Dlatego chcemy ułatwić ci decyzję, przedstawiając wszystkie nasze porady dotyczące wyboru akumulatorowej pilarki łańcuchowej. Aby mieć pewność, że nie popełnisz błędu przy kasie, musisz sprawdzić kilka kryteriów, m.in.:

Czas Pracy Na Baterii i Czas ładowania

Należy pamiętać, że akumulatory litowo-jonowe często mają duży zasięg przy szybkim czasie ładowania. Czas ładowania może wahać się od jednej do dwóch godzin, aby osiągnąć 100% naładowania baterii.

Należy jednak pamiętać, że choć producenci znacznie poprawili wydajność akumulatorowych pił łańcuchowych, to często są one ograniczone do długości cięcia nie większej niż 35 cm.

Generalnie powyżej tej wartości pilarki zaczynają zużywać zdecydowanie za dużo energii. Ważne jest również, aby wiedzieć, że autonomia tych baterii nie jest mierzona w godzinach użytkowania, ale w liczbie cięć dla danej średnicy.

Ogólnie rzecz biorąc, średnia liczba cięć wynosi kilkaset dla średnicy mniej więcej 10 cm, ale niektóre modele mogą wykonać ich znacznie więcej. To do Ciebie należy ocena idealnej wartości dla Ciebie w zależności od ilości pracy, którą musisz wykonać w swoich ogrodach.

Bateria zazwyczaj umieszczona jest na górze lub z tyłu urządzenia i stanowi około jednej czwartej jego wagi. Zwróć szczególną uwagę na wskazania wagowe, które mogą podawać producenci, ponieważ czasami są one podawane bez uwzględnienia masy akumulatora.

Łatwość Montażu

Większość maszyn jest dostarczana bez zamontowanej prowadnicy. Montaż prowadnicy należy wtedy do Ciebie. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o to, aby jego montaż był w miarę prosty i najlepiej bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi.

Główna trudność polega na prawidłowym połączeniu łańcucha z jego prowadnicą, zwracając uwagę na to, aby zęby ogniw były zgodne z kierunkiem cięcia. Większość producentów nie podaje bardzo szczegółowych instrukcji w tym zakresie.

W razie wątpliwości pamiętaj, że łańcuch powinien przebiegać od silnika do przodu z widokiem z góry. Również skośna powierzchnia zęba powinna być skierowana do przodu prowadnicy.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności należy upewnić się, że łańcuch jest odpowiednio napięty, ponieważ może to duprowadzić do nieprawidłowego działania maszyny. Można również znaleźć modele wstępnie zamontowane, jeśli nie do końca odpowiada nam cała ta obsługa.

Jaką Markę Wybrać Przy Zakupie Akumulatorowej Pilarki łańcuchowej?

Możesz wybrać swoją akumulatorową pilarkę z szerokiego wyboru znanych na rynku marek. Dla przykładu możemy wymienić takie marki jak np.

Makita, Bosch, Husqvarna, Ryobi, Greenworks… Ulubione marki znajdziesz w sklepach specjalizujących się w sprzedaży artykułów ogrodniczych, w dużych sieciach handlowych takich jak Castorama, Leroy Merlin czy Amazon, gdzie w okresach promocyjnych możesz skorzystać ze szczególnie atrakcyjnych cen.

Leave a Comment