Bezprzewodowa Piła łańcuchowa Makita: Test Porównawczy 2022

W dzisiejszych czasach nieodzowne stały się praktyczne pilarki akumulatorowe. Niezależnie od kabli elektrycznych, cicha i przyjazna dla środowiska, dzięki akumulatorowej pilarce Makita jesteś doskonale przygotowany do ekologicznej konserwacji, przycinania lub cięcia drewna opałowego.

W naszym teście piły łańcuchowej Makita 2020 chcemy bardziej szczegółowo przedstawić to narzędzie. Otrzymasz ważne informacje na temat różnych typów pilarek i czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Korzystając z naszego artykułu testowego, powinieneś być w stanie znaleźć bezprzewodową piłę łańcuchową Makita, która jest dla Ciebie odpowiednia.

piła łańcuchowa akumulatorowa makita

Najlepsze Akumulatorowe Piły łańcuchowe Makita Według Redaktorów

 • Najlepsza akumulatorowa pilarka łańcuchowa Makita o długości cięcia 11,5 cm
 • Najlepsza akumulatorowa piła łańcuchowa Makita o długości cięcia 25 cm
 • Najlepsza akumulatorowa piła łańcuchowa Makita o długości cięcia 35 cm

Najlepsza Akumulatorowa Pilarka łańcuchowa Makita o Długości cięcia 11,5 cm

piła łańcuchowa akumulatorowa makita

Piła łańcuchowa Makita DUC122Z 18 V Li-Ion 11,5 cm (tylko maszyna)

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Makita DUC122Z waży tylko 2,6 kg, dzięki czemu może być obsługiwana jedną ręką i jest zasilana akumulatorami 18 V. W zestawie również miecz, łańcuch do piły i olej do pił łańcuchowych.

Ta akumulatorowa piła łańcuchowa Makita jest przeznaczona dla każdego, kto szuka poręcznej, ale wydajnej piły łańcuchowej do cięcia głównie małych gałęzi. Automatyczne smarowanie łańcucha i beznarzędziowa wymiana łańcucha to wygodne funkcje.

Najlepsza Akumulatorowa Piła łańcuchowa Makita o Długości cięcia 25 cm

piła łańcuchowa akumulatorowa makita

Pilarka łańcuchowa Makita DUC254Z 18V Li-Ion 25cm (tylko produkt) niebieska/srebrna

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Makita DUC254Z waży 3,25 kg i oferuje dodatkowy udział mocy dzięki „trybowi zwiększania momentu obrotowego”. Miękki start zapewniający łagodny start maszyny (bez wstrząsów) dla większego bezpieczeństwa.

Ta akumulatorowa piła łańcuchowa Makita jest szczególnie odpowiednia do pielęgnacji i przycinania drzew. Dzięki kompaktowej konstrukcji i ergonomicznemu uchwytowi może być używany do długotrwałych prac.

Najlepsza Akumulatorowa Piła łańcuchowa Makita o Długości cięcia 35 cm

piła łańcuchowa akumulatorowa makita

Makita Makita DUC353Z 350mm 18V BL LXT Bezszczotkowa piła łańcuchowa 2 – niebieska

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Makita DUC353Z waży prawie 5 kg i ma napęd 2 x 18 V. Ma mocny silnik, a prędkość łańcucha wynosi 0-20 metrów na sekundę. Ta zasilana akumulatorem piła łańcuchowa jest przeznaczona dla każdego, kto chce okrzesywać drewno i wytwarzać drewno opałowe o długości do około 30 cm. Prowadnica, łańcuch piły i osłona piły łańcuchowej są zawarte w dostawie.

Przewodnik Zakupów: Pytania do Rozważenia Przed Zakupem Piły łańcuchowej Makita Battery


Przed zakupem pilarki łańcuchowej Makita na baterie powinieneś poznać podstawową wiedzę na jej temat. Podsumowaliśmy tę wiedzę w poniższych akapitach.

Czym Różnią Się Akumulatorowe Pilarki Makita od Innych Producentów?

Japońska firma Makita znana jest z produkcji wysokiej jakości akumulatorowych pilarek Akku. Te i inne urządzenia producenta narzędzi zawsze potrafią przekonać, jeśli chodzi o ich obróbkę i obsługę. Dzięki przyjaznej obsłudze i wysokim standardom jakości firma Makita postawiła sobie za cel wspieranie ludzi w ich codziennej pracy.

Wydajność i jakość maszyn Makita są dostosowane do wymagań profesjonalistów. Oprócz skupienia się na bezpieczeństwie użytkownika, priorytetem jest również ochrona środowiska.

Gdzie Mogę Kupić Akumulatorowe Piły łańcuchowe Makita?

Akumulatorowe pilarki Makita znajdziesz we wszystkich dobrze zaopatrzonych sklepach dla majsterkowiczów. Duże sklepy DIY, takie jak „Brico” czy „LeroyMerlin”, zawsze mają w swoim asortymencie piły łańcuchowe Makita Akku.

Inne sklepy dla majsterkowiczów, które przewożą bezprzewodowe piły łańcuchowe Makita, to

 • majsterkowanie
 • Leroy Merlin
 • Idealny

Ale możesz również zamówić ładowalną piłę łańcuchową Makita do domu online. Można je znaleźć w firmach wysyłkowych, takich jak Amazon i Otto. Interesujące są również portale takie jak „cdiscount.com” czy „idelo.fr”. Możesz tam porównać ceny i uzyskać najlepszą ofertę.

Czy Dostępne są Części Zamienne i Akcesoria do Akumulatorowych Pilarek Makita?

Jeśli potrzebujesz części zamiennych lub akcesoriów do swojej bezprzewodowej piły łańcuchowej Makita, możesz je znaleźć w oficjalnym sklepie producenta, a także w sklepach dla majsterkowiczów. W ten sposób możesz konserwować swoją piłę łańcuchową zasilaną akumulatorem.

Dzięki odpowiednim akcesoriom możesz wykonywać swoją pracę jeszcze bezpieczniej i wydajniej. Podczas korzystania z pilarki akumulatorowej ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość zapasowych baterii.

Jeśli nie masz pewności, który element jest odpowiedni dla Twojej bezprzewodowej pilarki łańcuchowej, zalecamy zasięgnięcie porady w sklepie budowlanym lub specjalistycznym sklepie. Powinieneś również nosić odpowiedni sprzęt ochronny, taki jak spodnie robocze odporne na przecięcie i rękawice ochronne.

Przy co najmniej jednym zapasowym akumulatorze korzystanie z pilarki łańcuchowej zasilanej akumulatorem jest więcej niż gwarantowane.

Ile Kosztują Akumulatorowe Piły łańcuchowe Makita?

Akumulatorowe pilarki łańcuchowe firmy Makita należą do średniego i wysokiego segmentu cenowego. Według własnych informacji Makita produkuje produkty dla bardzo wymagających użytkowników. Już za około 200 euro akumulatorową piłę łańcuchową Makita można nazwać własną piłą łańcuchową.

Pomimo wyższej ceny zakupu uzyskasz taką samą wydajność przy zakupie produktu Makita. Dlatego inwestycja w wysokiej jakości bezprzewodową piłę łańcuchową Makita się opłaca.

Jakie są Alternatywy Dla Akumulatorowych Pił łańcuchowych Makita?

Pilarka akumulatorowa wyróżnia się w szczególności stosunkowo niską masą i niskim poziomem hałasu. Dzięki zastosowaniu wydajnych akumulatorów nie jesteś zależny od kabla czy paliwa. Dzięki temu możesz pracować niezależnie i chronić środowisko. Makita oferuje również piły łańcuchowe zasilane benzyną i prądem elektrycznym.

Piła Spalinowa Lub Benzynowa

Z dużą mocą, głośnością i zapachem dwusuwów, gazowa piła łańcuchowa jest ucieleśnieniem męskiego snu. Podobnie jak w przypadku pilarki akumulatorowej, jesteś niezależny i niezależny od irytującego kabla.

Zalety

 • Potężny
 • Niezależny od kabla elektrycznego
 • Nadaje się do długotrwałego użytkowania

Niedogodności

 • Gazy spalinowe szkodliwe dla środowiska
 • Obowiązujące prawa
 • Piła spalinowa działa, jak sama nazwa wskazuje, na benzynę i olej.

Szczególnie korzystna: pilarka Benzin jest samodzielna i trwała w użyciu. Jest to szczególnie przydatne przy pracach leśnych, takich jak wycinanie lasów.

Elektryczna Piła łańcuchowa

Elektryczna piła łańcuchowa jest idealna do użytku domowego. Działa na energię elektryczną i ma najlepszą wydajność dzięki bezpośredniemu przesyłaniu energii. Dzięki dużej mocy zależy również od piły spalinowej.

Zalety

 • Wysoka wydajność
 • Lepsza wydajność


Niedogodności

 • Jedyną wadą jest poleganie na kablu zasilającym.

Ta elektryczna piła łańcuchowa jest szczególnie odpowiednia do pracy w warsztacie majsterkowiczów.

piła łańcuchowa akumulatorowa makita

Jakie są Dostępne Rodzaje Bezprzewodowych Pił łańcuchowych Makita i Który z Nich Jest Odpowiedni Dla Ciebie?

Jeśli chcesz kupić piłę łańcuchową Makita Akku, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że piły łańcuchowe różnią się długością cięcia i wynikającym z tego obszarem użytkowania. Poniżej przyjrzymy się bliżej trzem różnym typom pilarek Makita Akku o różnych długościach ostrza.

W zależności od zastosowania, długość ostrza piły łańcuchowej zasilanej akumulatorem odgrywa ważną rolę.

Czym Jest Akumulatorowa Piła łańcuchowa Makita o Długości Cięcia 11,5 cm i Jakie są Jej Zalety i Wady?

Należy pamiętać, że ten model Makita może być używany tylko przez profesjonalnych użytkowników, którzy przeszli specjalne szkolenie.

Dzięki 2,6 kg i długości ostrza 11,5 cm ta akumulatorowa piła łańcuchowa Makita jest naprawdę lekka jak piórko. Z tego powodu można go również obsługiwać jedną ręką, z wyciągniętym ramieniem. Jest to szczególnie praktyczne przy cięciu wąskich pni lub gałęzi. Ta piła łańcuchowa Makita świeci tam, gdzie duże, nieporęczne piły łańcuchowe ledwo mogą sięgnąć.

Zalety

 • Możliwe lekkie cięcie jedną ręką
 • Nadaje się do gałęzi
 • Stosunkowo cicho


Niedogodności

 • Nie nadaje się do grubych pni drzew

Ta stosunkowo cicha pilarka akumulatorowa przekonuje łatwością obsługi. Minusem jest to, że akumulatorowa piła łańcuchowa Makita o długości ostrza 11.5 cm nie nadaje się do cięcia grubych pni drzew.

Czym Jest Akumulatorowa Piła łańcuchowa Makita o Długości Ostrza 25 cm i Jakie są Jej Zalety i Wady?

Należy pamiętać, że ten model Makita może być używany tylko przez profesjonalnych użytkowników, którzy przeszli specjalne szkolenie.

Akumulatorowa piła łańcuchowa Makita o długości ostrza 25 cm jest dostępna w dwóch różnych wersjach. Z jednej strony jest dostępny z 40 lub 60 ogniwami napędowymi. Ta akumulatorowa pilarka łańcuchowa o wadze nieco ponad 3 kg jest łatwiejsza w obsłudze obiema rękami.

Niemniej jednak jest stosunkowo zwrotny i nadaje się do pielęgnacji drzew lub prac związanych z przycinaniem. Ta akumulatorowa piła łańcuchowa Makita jest dostarczana z zestawem rozmiaru 1/4 ″ do rzeźbienia.

Zalety

 • Idealny do pielęgnacji i przycinania drzew
 • wzmacniacz mocy


Niedogodności

 • nieco cięższy
 • Mocniejszy

Dzięki zintegrowanemu wzmacniaczowi mocy „Torque boost mode” moc można zwiększyć jednym naciśnięciem przycisku. Dla porównania, akumulatorowa piła łańcuchowa Makita o długości cięcia 25 cm jest nieco cięższa i głośniejsza.

Czym Jest Akumulatorowa Piła łańcuchowa Makita o Długości Ostrza 35 cm i Jakie są Jej Zalety i Wady?

Bezprzewodowa piła łańcuchowa Makita o długości ostrza 35 cm i wadze nieco ponad 5 kg nadaje się do wydajnej i szybkiej pracy. Ze względu na swoją wagę można go obsługiwać obiema rękami. Ta akumulatorowa piła łańcuchowa Makita jest szczególnie odpowiednia do okrzesywania drewna i drewna opałowego do ok. 30 cm.

Zalety

 • Szybkie cięcia
 • gruby pień drzewa


Niedogodności

 • Stosunkowo trudne
 • Stosunkowo silny

Niezależnie od tego, czy piłujesz drewno, czy robisz drewno opałowe, akumulatorowa piła łańcuchowa Makita z ostrzem o długości 35 cm jest naprawdę wszechstronna. Wadą jest stosunkowo duża waga oraz wyższy poziom hałasu mocnego silnika.

piła łańcuchowa akumulatorowa makita

Kryteria Zakupu, Aby Porównać Akumulatorowe Piły łańcuchowe Makita i Dokonać Najlepszego Wyboru

Pilarki akumulatorowe firmy Makita są dostępne w różnych wersjach. Różne warianty produktów można rozróżnić według następujących kryteriów:

 • Długość cięcia
 • Żywotność baterii
 • prędkość łańcucha
 • Hamulec
 • Automatyczne smarowanie łańcucha
 • Waga

Poniższe akapity wyjaśniają, co jest ważne dla różnych kryteriów.

Długość Cięcia

Po pierwsze: długość miecza nie jest równa długości cięcia. Długość miecza jest zawsze większa niż długość cięcia. Długość cięcia to całkowita długość miecza. Z drugiej strony długość cięcia to obszar, w którym drewno jest piłowane. Pozostałe centymetry znikają pod osłoną łańcucha.

W zależności od długości cięcia piła akumulatorowa nadaje się do określonego obszaru zastosowania.

Krótka długość cięcia 11,5 cm, taka jak w przypadku pilarki akumulatorowej Makita DUC122Z, nadaje się do ogrodnictwa. Rzeczywiście, ta poręczna pilarka akumulatorowa może być używana wszędzie tam, gdzie trzeba ciąć gałęzie, cienkie pnie drzew lub krzewy.

Nieco dłuższe odcinki cięcia są potrzebne do przycinania, okrzesywania pni drzew lub cięcia drewna opałowego. W takim przypadku idealne są akumulatorowe piły łańcuchowe Makita o długości ostrza 25-35 cm.

Żywotność Baterii

Żywotność baterii w pile łańcuchowej zasilanej akumulatorem odgrywa bardzo ważną rolę. Napięcie akumulatora pił łańcuchowych Makita wynosi 18 V lub 36 V (piła łańcuchowa akumulatorowa Makita o długości ostrza 35 cm wymaga 36 V).

Trzy modele pilarek akumulatorowych Makita zaprezentowały pracę z potężnymi akumulatorami litowo-jonowymi 4.0Ah. Są one chronione przez funkcję elektroniczną przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem.

Inteligentna technologia ładowania ma zoptymalizowany system chłodzenia, skrócony czas ładowania (tylko 36 minut) i gwarantuje maksymalną żywotność baterii.

Należy pamiętać o dwóch rzeczach, aby zapewnić płynną pracę podczas operacji cięcia. Po pierwsze, warto zainwestować w szybką ładowarkę do swoich akumulatorów. Pozwala w krótkim czasie naładować baterię. Ponadto zapasowa bateria może zapewnić dłuższą żywotność baterii.

Prędkość łańcucha

Prędkość łańcucha podana jest w metrach na sekundę. Im większa liczba metrów, tym wyższy plon. Przy prędkości łańcucha od 0 do 20 metrów na sekundę akumulatorowa pilarka Makita DUC353Z zapewnia więcej niż wystarczającą wydajność.

Prędkość łańcucha jest następująca: im większa liczba metrów na sekundę, tym wydajniejsza pilarka akumulatorowa.

Względnie niskie prędkości warp to modele, które produkują tylko około 3 metrów na sekundę. Jeśli prędkość łańcucha wynosi około 10 metrów na sekundę, pilarka znajduje się w górnej jednej trzeciej swojego zakresu wydajności. Akumulatorowe pilarki Makita charakteryzują się wysoką wydajnością.

piła łańcuchowa akumulatorowa makita

Hamulec łańcucha

Niektóre akumulatorowe pilarki Makita są wyposażone w automatyczne hamulce łańcucha. Pilarki akumulatorowe Akku o długości ostrza 11,5 i 35 cm posiadają automatyczne hamulce łańcucha. Hamulec łańcucha służy do zwalniania łańcucha i zatrzymania silnika.

Tutaj elektronika i silnik muszą ze sobą współpracować, ponieważ tylko zatrzymanie łańcucha i silnika może zagwarantować bezpieczeństwo użytkownika.

Hamulec łańcucha zapobiega dalszemu obracaniu się łańcucha.

Istnieją jednak również piły łańcuchowe Makita bez hamulca łańcucha. Wynika to głównie z szybkości łańcucha. Jeśli prędkość łańcucha jest mniejsza niż 3 metry na sekundę, zamiast hamulca łańcucha stosuje się zabezpieczenie przed kolcami. Chroni to użytkownika przed uderzeniami drewna końcówką.

Automatyczne Smarowanie łańcucha

Akumulatorowe pilarki Makita Akku o długości ostrza 11,5 i 35 cm są wyposażone w automatyczny system smarowania łańcucha. Ma to tę zaletę, że wystarczy napełnić zbiornik oleju smarem do łańcuchów, ale nie trzeba ręcznie smarować łańcuchów.

Pomaga to uniknąć zabrudzenia rąk. Ponadto ciągła konserwacja gwarantuje optymalną konserwację łańcucha i prowadnicy. Zintegrowany regulator pozwala na precyzyjną regulację ilości dostarczanego oleju łańcuchowego.

Waga

Dzięki temu lekkie pilarki akumulatorowe Makita mogą być używane jedną ręką, z wysuniętym ramieniem.
Przetestowane przez nas pilarki akumulatorowe Makita z różnymi długościami ostrza ważą od 2,6 do 5,3 kg. W zależności od obszaru zastosowania i rodzaju zastosowania korzystna jest niższa waga.

Bezprzewodowa piła łańcuchowa Makita o długości cięcia 11,5 cm jest najlżejsza. Przy nieco ponad 3 kg piła łańcuchowa Makita o długości cięcia 25 jest nadal bardzo praktyczna.

Ogólnie rzecz biorąc, im lżejsza piła łańcuchowa zasilana akumulatorem, tym łatwiejsza w obsłudze. Używanie jednoręcznej piły łańcuchowej jest pożądane tylko przy pracy na cienkich gałęziach i pniach drzew. Z drugiej strony przy piłowaniu drewna opałowego lub okrzesywaniu niezbędne jest użycie obu rąk. Dzięki temu waga prawie 5 kg nie przeszkadza w użytkowaniu bezprzewodowej piły łańcuchowej Makita DUC353Z.

FAQ: Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Bezprzewodowej Pilarce Makita, Odpowiedzi na Najczęściej Zadawane Pytania

piła łańcuchowa akumulatorowa makita

Jak Czyścić Piłę łańcuchową Makita do ładowania?

Aby jak najdłużej cieszyć się bezprzewodową piłą łańcuchową Makita, należy ją regularnie czyścić. Najlepiej czyścić pilarkę bezprzewodową po każdym użyciu. W przeciwieństwie do piły łańcuchowej benzynowej, piła łańcuchowa akumulatorowa składa się z kilku części.

Dodatkowo silnik elektryczny jest stosunkowo mało wymagający w utrzymaniu, a czyszczenie jest szybkie i łatwe.Za pomocą pędzla lub sprężonego powietrza można usunąć kurz i wióry z obudowy.

Następnie możesz wyczyścić obszar wokół koła łańcuchowego pod osłoną.
Rowek prowadnicy należy czyścić w regularnych odstępach czasu. Upewnij się, że na krawędziach nie ma zadziorów. Możesz również naoliwić koło napędowe na końcu.
Oto krótki film na temat czyszczenia pilarki łańcuchowej zasilanej akumulatorem.

Jakiego Oleju Użyć do Konserwacji Bezprzewodowej Piły łańcuchowej Makita?

Aby móc długo cieszyć się bezprzewodową piłą łańcuchową Makita, należy ją regularnie konserwować. Szczególnie ważne jest regularne oliwienie łańcucha. Dzięki temu zużycie łańcucha i innych części mechanicznych jest minimalne. Olej służy do zmniejszenia tarcia, a tym samym wytwarzania ciepła.

Istnieją trzy różne rodzaje oleju do pił łańcuchowych:

 • oleje mineralne
 • oleje roślinne
 • oleje organiczne

Olej mineralny, jak sama nazwa wskazuje, wytwarzany jest z oleju mineralnego. Jest szczególnie wytrzymały i chroni zarówno miecz, jak i łańcuch. Z kolei olej roślinny lub biogenny nie jest tak trwały i po pewnym czasie zaczyna żywić się. Jednak siła adhezji i zachowanie przepływu są znacznie lepsze niż w przypadku oleju mineralnego.

Bio-olej jest bardzo podobny do oleju roślinnego. Podczas produkcji dba się o to, aby nie stanowiło zagrożenia dla wody. Pomimo pozytywnego aspektu środowiskowego, bio-olej ma dużą wadę, ponieważ ma negatywny wpływ na żywotność łańcuchów i szabli. Dzieje się tak, ponieważ są one trwale uszkodzone i mogą prowadzić do zerwania łańcucha.

Niektórzy ludzie nawet przysięgają, że używają już olejów jadalnych. Chociaż olej rzepakowy lub olej sałatkowy mają również pewną smarowność, istnieje ryzyko silnego zużycia łańcuchów i mieczy.

Jaką Gwarancję Mogę Uzyskać Od Makita na Moją Bezprzewodową Piłę łańcuchową Makita?

Pomimo starannych testów i rygorystycznych kontroli jakości Makita, akumulatorowe pilarki Makita mogą zawieść. Dlatego Makita udziela gwarancji 12 miesięcy od daty zakupu dla wszystkich użytkowników komercyjnych oraz 24 miesięcy dla konsumentów indywidualnych na wszystkie urządzenia opatrzone znakiem CE.

W celu sprawnego przetwarzania w przypadku reklamacji gwarancyjnej prosimy o zachowanie faktury zakupu.
Niniejsza gwarancja obejmuje koszty naprawy lub bezpłatną wymianę wadliwych części. Zwykle uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub użyciem nieodpowiednich akcesoriów są wyłączone z gwarancji.

Należy również zauważyć, że gwarancja na akumulatory Makita Li-ion może zostać przedłużona do dwóch lat po rejestracji na stronie internetowej firmy (nie później niż cztery tygodnie od daty zakupu).

Leave a Comment