Najlepsze Niedrogie Piły łańcuchowe: Recenzje i Porównania

Szukasz taniej i dobrej jakości piły łańcuchowej? Do sporadycznych lub niezbyt wymagających prac wystarczy pilarka łańcuchowa średniego lub niskiego zasięgu.

Na rynku istnieje wiele marek, które oferują niedrogie pilarki spalinowe, elektryczne lub akumulatorowe o bardzo dobrych osiągach. Więc nie martw się, ponieważ można kupić dobrze działające piły łańcuchowe w przystępnej cenie.

Aby pomóc Ci znaleźć dobry model, ładny i niedrogi, masz do dyspozycji w tym przewodniku pełną analizę najlepszych niedrogich pił łańcuchowych na rynku z najciekawszymi cechami każdej z nich.

Porównanie tanich pił łańcuchowych

Wgląd
ProduktGREENCUT GS680X – Pilarka spalinowa z 2-suwowym silnikiem 68 cm3 3,9 KM z tarczą 22”, rozrusznikiem Easy-Start, systemem antywibracyjnym, technologią TRU-SHARPOREGON CS1400 — Mocna elektryczna pilarka łańcuchowa 2400 W z prowadnicą 40 cm, silnik 230 V, technologia ControlCut, cicha i lekka pilarka przewodowa, 3 lata gwarancjiPiła łańcuchowa Einhell Electric GE-EC 2240 (2200 W, długość cięcia 37,5 cm, prowadnica i łańcuch Oregon, miękki start)
Oceny
główny
Cena £134,47 €117,55 €98,83 €

6 Najlepszych Niedrogich Pilarek na Rynku

Pilarka Greencut GS6800 – Najmocniejszy silnik benzynowy

tanie piły łańcuchowe

W kategorii niedrogich pilarek gazowych ten model firmy Greencut jest prawdopodobnie najbardziej wyróżniający się. Jest to idealne narzędzie do ścinki, pielęgnacji drzew i lekkich prac leśnych.

Najważniejszymi cechami technicznymi tej pilarki są jej dwusuwowy silnik o pojemności 68 cm3, mocy 3,9 KM i dużej tarczy 55 cm, które gwarantują dobre osiągi w zdecydowanej większości zadań. W zestawie znajduje się również osłona ochronna na prowadnicę.

Narzędzie posiada system Easy Start ułatwiający rozruch i jest wyposażone w elektroniczny zapłon CDI. Jedyne „ale”, które można powiedzieć, to to, że dzięki tym cechom waży 7,75 kg i dla niektórych użytkowników może być nieco ciężki.

System antywibracyjny Silent Blocks został zaprojektowany w celu zmniejszenia zmęczenia użytkownika podczas pracy, a ergonomiczny uchwyt sprawia, że ​​narzędzie jest wygodniejsze w użyciu.

Warto również dodać, że pilarka posiada wziernik do sprawdzania aktualnego poziomu paliwa oraz jest wyposażona w automatyczny system smarowania łańcucha. Wreszcie, dzięki technologii łańcucha Tru Sharp, łańcuch zapewnia znacznie lepszą przyczepność i pozwala uniknąć wszelkiego rodzaju blokowania podczas cięcia.

WIĘCEJ?

 • Najmocniejsza pilarka spalinowa — jedna z najlepszych niedrogich pilarek spalinowych.
 • Large Blade – Ma pojemność 68 cm3, moc 3,9 KM i ostrze o długości 55 cm.
 • Easy Start – Mocno chłodzony 2-suwowy silnik, Easy Start zimny start i elektroniczny zapłon CDI.
 • Dobrze wyposażony – z systemem antywibracyjnym Silent Blocks, ergonomiczną kierownicą, automatycznym smarowaniem łańcucha i technologią łańcucha Tru Sharp.

MINUSY?

 • Trochę ciężka – Ze względu na swoją moc i rozmiar prowadnicy waży 7,75 kg.

Pilarka elektryczna 2200W Einhell GE-EC 2240 – Akcesoria Oregon

tanie piły łańcuchowe

Jeśli szukasz pilarki elektrycznej w niskiej cenie, Einhell oferuje kilka modeli z bardzo dobrymi funkcjami w obniżonej cenie. Jest to potężne i bardzo łatwe w użyciu narzędzie, które doskonale nadaje się do cięcia drewna opałowego, przycinania i ścinania małych drzewek.

Techniczne atuty tej pilarki to moc 2200 W, prędkość cięcia 15 m/s oraz brzeszczot o długości 40 cm. Należy również zauważyć, że model ten ma całkowitą wagę 5,6 kg, a jego zbiornik oleju ma pojemność 150 ml.

Kolejną z jego najważniejszych cech jest to, że posiada prowadnicę i łańcuch marki Oregon, co gwarantuje bardzo dobrą jakość cięcia. Posiada również śrubę zabezpieczającą łańcuch i zabezpieczenie przed odrzutem z automatycznym hamulcem mechanicznym, aby użytkownik mógł bezpiecznie pracować.

Jeśli chodzi o resztę wyposażenia, ten model ma bardzo łagodny start, automatyczne smarowanie łańcucha oraz napinanie i wymianę łańcucha, które można wykonać bez użycia narzędzi.

Wreszcie, ta piła łańcuchowa ma również metalową przekładnię o bardzo długiej żywotności, ergonomiczny uchwyt, dzięki któremu pracownik może z niej korzystać w znacznie wygodniejszy sposób oraz metalowy ogranicznik pazurów. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jedna z najlepszych i najtańszych dostępnych pił łańcuchowych.

WIĘCEJ?

 • Model elektryczny – To jedna z najlepszych tanich elektrycznych pił łańcuchowych. Idealnie nadaje się do cięcia drewna opałowego oraz do drobnych prac.
 • Dobra wydajność – ma moc 2200 W, prędkość łańcucha 15 m/s i długość ostrza 40 cm.
 • Łańcuch i prowadnica Oregon — zarówno łańcuch, jak i prowadnica są sygnowane marką Oregon, aby zapewnić wysokiej jakości cięcie.
 • Doskonałe właściwości – Ze śrubą zabezpieczającą łańcuch, automatycznym hamulcem mechanicznym, automatycznym smarowaniem łańcucha, beznarzędziowym naciągiem bocznym łańcucha, ergonomicznym uchwytem i metalowym ogranicznikiem pazurów.

MINUSY?

 • Nie tak potężny – jako model elektryczny brakuje mu mocy pierwszej piły łańcuchowej.

Piła łańcuchowa Greencut GS2500 – idealna do przycinania

tanie piły łańcuchowe

W kategorii niedrogich pił łańcuchowych musimy wyróżnić ten model marki Greencut. Jest to bardzo lekkie narzędzie i jest idealne do prac związanych z przycinaniem i precyzyjnymi cięciami. Jest to najmniejsza z całej marki, dzięki czemu jest bardzo poręczną piłą łańcuchową o dużej precyzji.

Główne cechy techniczne tego modelu to dwusuwowy silnik benzynowy o pojemności 25,4 cm3, mocy 1,4 KM i belce o długości 25 cm. Ponadto waży zaledwie 3,5 kg, co czyni ją jedną z najlżejszych pilarek spalinowych, jakie można znaleźć.

Pilarka posiada zintegrowany system Easy Start, który umożliwia szybkie i bezwysiłkowe uruchomienie. Posiada również system antywibracyjny Silent Blocks, który minimalizuje zmęczenie pracownika oraz ergonomiczną kierownicę, aby pracować wygodniej.

Jeśli chodzi o resztę wyposażenia, posiada blokadę bezpieczeństwa na akceleratorze, pazur blokujący i bezodrzutowy hamulec łańcucha, który może natychmiast zatrzymać narzędzie, jeśli wykryje jakikolwiek odrzut. Dodatkowo posiada napinacz łańcucha bocznego, a dzięki technologii Tru Sharp unika się blokad podczas cięcia.

Innym ważnym faktem jest to, że jest bardzo łatwy i szybki w utrzymaniu, ponieważ zapewnia łatwy dostęp do filtra powietrza, gaźnika i świecy zapłonowej. Podsumowując, ta niedroga mała piła łańcuchowa jest lekka, wytrzymała i kompaktowa, a zatem jest najlepszym wyborem do prac związanych z przycinaniem dzięki doskonałemu stosunkowi ceny do wydajności.

WIĘCEJ?

 • Idealna do przycinania — idealna piła łańcuchowa do prac związanych z przycinaniem. Najlżejszy w tej marce, bardzo poręczny i bardzo precyzyjny.
 • Lekki i kompaktowy – ma pojemność 25,4 cm3, moc 1,4 KM i długość kierownicy 25 cm.
 • Łatwy do uruchomienia – jest wyposażony w silnik 2-suwowy i system łatwego startu.
 • Łatwość użytkowania – Wyposażony jest w system antywibracyjny Silent Blocks, blokadę bezpieczeństwa na pedale gazu, hamulec łańcucha bez odrzutu, napinacz łańcucha bocznego, technologię antyblokującą Tru Sharp itp.

MINUSY?

 • Specyficzne do przycinania – Greencut oferuje kilka mocniejszych modeli z dłuższymi ostrzami, które dzięki swojej wszechstronności umożliwiają wykonanie większej ilości pracy.

Elektryczna piła łańcuchowa Oregon CS1400 2400 W

tanie piły łańcuchowe

Jedną z najlepszych marek niedrogich elektrycznych pił łańcuchowych jest Oregon. To narzędzie jest idealną alternatywą dla modelu Einhell, który widziałeś powyżej. Jest to ciche i wydajne narzędzie do cięcia drewna opałowego w ogrodzie lub do okrzesywania.

Najważniejszymi parametrami technicznymi tej pilarki są silnik o mocy 2400 W, prowadnica o długości 40 cm oraz zintegrowany łańcuch ControlCut 91PXL. Dzięki tym dwóm elementom gwarantuje wysoką wydajność cięcia i bardzo niskie wibracje.

Ponadto, w przeciwieństwie do pilarek spalinowych, ten model zapewnia natychmiastowy rozruch, bardzo niski poziom hałasu i jest cichym narzędziem między cięciami. Oczywiście kolejną korzyścią jest to, że nie musisz się martwić o paliwo i związane z nim dodatkowe koszty.

Jeśli chodzi o wyposażenie, ma bardzo prosty system napinania łańcucha, który można wykonać bez użycia narzędzi. Ważny jest również automatyczny system smarowania Lubri-Tec, który minimalizuje tarcie łańcucha, a tym samym zwiększa czas pracy narzędzia, wydłużając tym samym jego żywotność.

Wreszcie, jedną z najważniejszych cech bezpieczeństwa tego modelu jest układ hamulcowy łańcucha. Jest to zatem ekonomiczna piła łańcuchowa, która doskonale nadaje się do pracy w warsztatach i ciasnych przestrzeniach.

WIĘCEJ?

 • Stosunek jakości do ceny – Jest to jedna z najlepszych tanich elektrycznych pił łańcuchowych na rynku.
 • Dobra moc – Ma moc 2400W, a jego ostrze ma 40cm długości.
 • Ciche i bezemisyjne – jest bardzo cichym narzędziem pomiędzy cięciami, nie zużywa paliwa i ma bardzo niski poziom hałasu.
 • Bardzo wygodny — funkcje obejmują natychmiastowy rozruch, napinanie łańcucha bez użycia narzędzi, automatyczny system smarowania Lubri Tec i hamulec łańcucha.

MINUSY?

 • Przewodowy — ponieważ jest to model elektryczny, potrzebne będzie gniazdko i/lub przedłużacz.

Pilarka elektryczna 2200W Black&Decker CS2245-QS

tanie piły łańcuchowe

Na piątym miejscu znajdujemy kolejną ekonomiczną elektryczną piłę łańcuchową, ale w tym przypadku marki Black+Decker. Model ten wyróżnia się dużą mocą 2200 W i prędkością cięcia 12,5 m/s.

Kolejnym ciekawszym aspektem jest jego wyposażenie, ponieważ jest wyposażony w prowadnicę o długości 45 cm, aby móc ciąć kłody o dobrej średnicy, a łańcuch jest chromowany i marki Oregon, która jest synonimem jakości.

Aby przejść do szczegółów, posiada system antywibracyjny, który zmniejsza zmęczenie oraz ergonomiczny tylny uchwyt, który sprawia, że ​​praca jest szybsza i wygodniejsza.

Na koniec należy również zauważyć, że posiada beznarzędziowy system napinania, automatyczne smarowanie łańcucha dla mniejszego zużycia i dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas pracy, posiada automatyczny system hamowania łańcucha.

WIĘCEJ?

 • Stosunek jakości do ceny – jest to bardzo kompletna maszyna w bardzo dobrej cenie.
 • High Power – To piła łańcuchowa o mocy 2200 watów i systemie antywibracyjnym.
 • Bar Size – Ten model jest wyposażony w dużą 45cm prowadnicę do cięcia kłód o dużej średnicy.
 • Automatyczne smarowanie – Posiada wbudowany automatyczny system smarowania łańcucha.

MINUSY?

 • Swoboda ruchów – Jak w przypadku wszystkich pilarek elektrycznych, kabel utrudnia pracę w ogrodzie.

Pilarka spalinowa Greencut GS620X — mocna

tanie piły łańcuchowe

Wśród różnych modeli marki Greencut ta tania spalinowa piła łańcuchowa jest pośrednią alternatywą w przypadku, gdy nie potrzebujesz maszyny tak potężnej, jak ta, którą widziałeś na początku. Jego konstrukcja pozwala na cięcie drewna opałowego i ścinanie drzew.

Najważniejszymi danymi technicznymi tej pilarki są jej pojemność 62 cm3, moc 3,8 KM i prowadnica łańcucha o długości 50 cm. Narzędzie waży również 5,65 kg, czyli o kilka kilogramów mniej niż pierwszy model marki. Charakteryzuje się doskonałym stosunkiem mocy do masy, jest dobrze wyważona, wytrzymała i łatwa w obsłudze.

Jego dwusuwowy silnik benzynowy jest wydajny, zapewnia stałą moc i jest dobrze chłodzony. Posiada również system Easy Start, który zapewnia łatwy rozruch i pomaga uruchomić maszynę z zimnego.

Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń, pompa olejowa jest automatyczna i regulowana, aby zapewnić optymalne smarowanie. System Silent Blocks redukuje wibracje, co w połączeniu z ergonomiczną kierownicą sprawia, że ​​praca użytkownika jest znacznie wygodniejsza.

Wreszcie, najważniejsze funkcje bezpieczeństwa to blokada bezpieczeństwa na przepustnicy, blokada pazurów, bezodrzutowy hamulec łańcucha i łańcuch z technologią Tru Sharp, która zapobiega zacinaniu się podczas pracy.

WIĘCEJ?

 • Do cięcia i ścinania drewna opałowego — jest to niedroga pilarka łańcuchowa o dobrych parametrach do ścinania i ścinania drewna opałowego.
 • Bardzo dobre osiągi – ma pojemność 62 cm3, moc 3,8 KM i kierownicę o długości 50 cm.
 • Silnik dwusuwowy — zawiera silnik dwusuwowy i system Easy Start do zimnego rozruchu.
 • Dobre akcesoria – Wyposażony w regulowaną automatyczną pompę oleju, system antywibracyjny Silent Blocks, ergonomiczną kierownicę, blokadę bezpieczeństwa, bezodrzutowy hamulec łańcucha i łańcuch antywibracyjny.Blokada Tru Sharp.

MINUSY?

 • Model pośredni – Pierwsza pilarka Greencut jest mocniejsza i ma większą prowadnicę.

Poradnik zakupu: jaką niedrogą piłę łańcuchową kupić?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że istnieje duży wybór niedrogich pił łańcuchowych, które działają dobrze dla większości użytkowników.

Należy jednak pamiętać, że najtańsze piły łańcuchowe to benzynowe i elektryczne. Jeśli chcesz mieć model zasilany bateryjnie, będziesz musiał zainwestować trochę więcej, ponieważ to ładowarki i baterie podnoszą cenę.

Nasze porady dotyczące wyboru najlepszej niedrogiej piły łańcuchowej

Oto niektóre z najczęstszych zaleceń, które pomogą Ci kupić najbardziej ekonomiczną piłę łańcuchową do swoich zadań:

 • Najpierw zbierz jak najwięcej informacji o modelach, którymi jesteś zainteresowany.
 • Następnie porównaj cechy modeli i przejrzyj ich karty techniczne, aby poznać najważniejsze cechy i dane.
 • Sprawdź recenzje i oceny, które inni użytkownicy wystawili każdemu z nich.
 • Gdy znajdziesz parę pilarek, która odpowiada Twoim potrzebom, sprawdź ich cenę w różnych sklepach internetowych i fizycznych.
 • Poczekaj na dobrą ofertę, aby kupić go w jeszcze niższej cenie.

Ile kosztują tanie piły łańcuchowe?

Ze względu na wielkość rynku i różnorodność marek trudno jest podać dokładną liczbę. Należy również wziąć pod uwagę, że cena taniej piły łańcuchowej może się różnić w zależności od sklepu w zależności od promocji, dystrybutorów, kosztów wysyłki itp.

Aby dać ci ogólne pojęcie, ceny tanich pilarek, które widziałeś w tej sekcji (z wyjątkiem modeli Stihl i Husqvarna) wynoszą około 100 euro, co jest dość niskie w porównaniu do średniej w branży.

Ponadto zaleca się zbadanie wszelkiego rodzaju sklepów, które zajmują się sprzedażą tanich motocykli, zarówno fizycznie, jak i online. Wśród najważniejszych możemy wymienić Amazon, Aliexpress, Leroy Merlin oraz oficjalnych dostawców głównych marek.

Na koniec, jeśli jesteś jednym z tych, którzy szukają najlepszej chińskiej piły łańcuchowej lub wybierasz super tanie modele, możesz szybko zacząć szukać tańszego, ale lepszej jakości narzędzia.

Leave a Comment