Najlepsze Buty Antyprzecięciowe do Pilarek: Opinia i Porównanie

Podczas pracy z piłami łańcuchowymi niezbędne jest noszenie odpowiedniego obuwia, aby zapewnić odpowiednią ochronę stóp. Jeśli spędzamy dużo czasu na szukaniu najlepszych pił łańcuchowych na rynku, powinniśmy zrobić to samo z naszymi butami i butami.

Z tego powodu buty chroniące przed przecięciem do pił łańcuchowych są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i tkanin z efektem hamowania, aby uniknąć wszelkiego rodzaju wypadków, chroniąc przednią część stopy, w szczególności śródstopie i podbicie stopy.

Pamiętaj, że ich zadaniem jest hamowanie łańcucha tak, aby zatrzymał się przed całkowitym zerwaniem osłon. Ponadto istnieją różne rodzaje ochrony, jak wyjaśniono poniżej.

Porównawcze buty chroniące przed przecięciem do pił łańcuchowych

Wgląd
ProduktCzarne skórzane buty ochronne do piły łańcuchowej Oregon Waipoua, rozmiar od 38 do 46Stihl 8839545 MS Lederstiefel Funkcja z Schnittschutz 45OREGON Yukon Chaussures de Sécurité pour Tronçonneuse, Embout de Protection pour Orteils en Métal, Bottes de Protection Professionnelles Imperméables et Antistatiques, Taille 39 à 48
Oceny
główny
Cena £202,18 €190,00 €128,99 €

6 najlepszych butów do piły łańcuchowej

Odporne na przecięcie buty ochronne – Oregon Yukon

buty dla pilarza

Na szczycie listy mamy te buty do piły łańcuchowej Oregon, które wyróżniają się klasą 1. Z tego powodu są bardzo bezpieczne, ponieważ zapewniają maksymalną ochronę. Dlatego są przeznaczone do drwali i prac leśnych na zewnątrz.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że ten but ochronny do piły łańcuchowej Yukon jest dostępny w wielu rozmiarach, jest lekki i ma metalowy podnosek.

Ten rodzaj antyprzecięciowych butów ochronnych jest bardzo wytrzymały, z odpornymi na korozję metalowymi sznurowadłami, oferującymi wytrzymałość na rozciąganie do 65 kg, a także bardzo wygodny w noszeniu dzięki wyściełanej konstrukcji na kostkach.

Z drugiej strony te buty robocze do piły łańcuchowej są odporne na wodę i węglowodory, zaprojektowane z antystatyczną, antypoślizgową podeszwą, z amortyzującą piętą i wykonane ze skóry.

WIĘCEJ?

 • Ochrona klasy 1 – zapewniają maksymalną ochronę dzięki klasie 1 i są bardzo wygodne w pracy.
 • Stosunek jakości do ceny — jedne z najlepszych butów w Oregonie.
 • Metalowy podnosek – Zostały zaprojektowane z metalowym podnoskiem i metalowymi sznurowadłami.
 • Wodoodporne i antypoślizgowe – Te buty są wodoodporne i antypoślizgowe.

MINUSY?

 • Rozmiary nieco duże – ponieważ występują w rozmiarach europejskich, zwykle są nieco większe niż normalnie.

Obuwie ochronne odporne na przecięcie – Cofra Woodsman

buty dla pilarza

Na drugim miejscu w naszym rankingu znajdują się te buty do cięcia piłą łańcuchową Cofra Force, które również mają klasę ochrony 1 i wyróżniają się atrakcyjną ceną.

Wchodząc w szczegóły, te buty ochronne do piły łańcuchowej mają wzmocniony stalowy czubek i są wykonane z wodoodpornych materiałów, aby zapobiec zamoczeniu stóp.

Kolejna mocna strona, buty do piły łańcuchowej Cofra są bardzo wygodne i nie trzeba ich łamać tygodniami. Utrzymują również ciepło w stopach, nie powodując ich pocenia.

I oczywiście są odporne na olej i benzynę oraz mają odporną na ścieranie podszewkę i wyściełaną kostkę. Z drugiej strony projekt nie jest szczególnie nowoczesny, ale to tylko wizualny detal.

WIĘCEJ?

 • Buty poziomu 1 – te buty mają ochronę przed przecięciem klasy 1.
 • Steel Toe – Wyposażony w stalowy nosek i odporną na ścieranie wkładkę.
 • Odporne na wodę – chronią stopę przed chwastami i mokrą ziemią, ponieważ są wodoodporne.
 • Bardzo wygodne – są to bardzo wygodne buty, które nie obciążają i nie obciążają stóp.

MINUSY?

 • Nieco przestarzały design – wizualnie nie są tak nowoczesne i przyciągające wzrok jak inne botki.

Buty ochronne z wewnętrzną wyściółką – Portwest

buty dla pilarza

Jeśli szukasz po prostu butów ochronnych, które zapewnią Ci komfort pracy zimą, model Portwest Steelite został zaprojektowany ze skórzaną wyściółką wewnętrzną, dzięki czemu idealnie sprawdzą się podczas pracy w niskich temperaturach.

Ponadto, jak widać na zdjęciu, jest to wersja o wysokim kroju z izolacją przed zimnem i podeszwą o podwójnej gęstości, która może amortyzować wstrząsy.

W tym przypadku są również odporne na olej i wodę, antypoślizgowe, ze stalową podeszwą środkową i czubkiem chroniącym przed wstrząsami i kompresją, również ze stali.

Wreszcie, jak można się spodziewać, występują w wielu rozmiarach. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do innych modeli, te buty nie mają specjalnej konstrukcji do pracy z piłami łańcuchowymi.

WIĘCEJ?

 • Bardzo ekonomiczna cena – To jedne z najbardziej ekonomicznych butów ochronnych na rynku.
 • Z wewnętrzną wyściółką – te buty są przeznaczone do pracy w zimnych warunkach, dlatego mają ciepłą wyściółkę wewnętrzną i wysoki krój.
 • Odporna i antypoślizgowa podeszwa – Podeszwa jest antypoślizgowa, podeszwa środkowa wykonana jest ze stali, a pięty amortyzują wstrząsy.
 • Steel Toe – Posiadają stalowy nosek z ochroną przed uderzeniami i ściskaniem.

MINUSY?

 • Buty ochronne – to jedyne buty w przeglądzie, które nie są specjalnie zaprojektowane do pracy z piłą łańcuchową.

Skórzane buty chroniące przed piłą łańcuchową – Stihl MS

buty dla pilarza

Jeśli szukasz jakości, buty do cięcia piłą łańcuchową Stihl to jedna z najlepszych opcji na rynku, ponieważ jest to marka referencyjna. W swoim katalogu model ten jest idealny zarówno dla osób indywidualnych, jak i profesjonalistów.

Przede wszystkim buty te są bardzo mocne i wytrzymałe, posiadają 1 klasę ochrony przed przecięciem oraz wzmocniony stalowy czubek chroniący stopy w przypadku upadku ciężkich przedmiotów z ziemi.

Buty do pilarki Stihl Function wykonane są z wodoodpornej skóry i mają ciepłą tekstylną wyściółkę. Są bardzo wygodne dzięki wyściełaniu kostki.

Ponadto te buty do piły łańcuchowej Stihl są bardzo wygodne, a jednocześnie chronią przed wilgocią, zużyciem i tarciem. Podeszwy są niezwykle odporne na zginanie, dzięki czemu można je zginać tysiące razy bez pękania.

WIĘCEJ?

 • MARKA JAKOŚCI – Stihl to znany na całym świecie producent pił łańcuchowych, akcesoriów i łańcuchów do ostróg.
 • Wodoodporne i wygodne – Wykonane ze skóry, są solidne, wygodne i mają wyściełaną wewnętrzną wyściółkę.
 • Z ochroną 1 – Buty wyposażone są w najwyższą klasę ochrony 1 (20 m/s).
 • Wzmocniony stalowy czubek – Buty są wyposażone w wytrzymały stalowy czubek i antypoślizgową podeszwę.

MINUSY?

 • Różnorodność rozmiarów — w określonych porach roku mają na stanie kilka butów w określonych rozmiarach.

Skórzane buty ochronne do piły łańcuchowej – Oregon Waipoua

buty dla pilarza

Znajdziemy buty do piły łańcuchowej Oregon, ale tym razem model Waipoua. Jest to but o pięknym designie i oczywiście zapewnia świetną ochronę.

Jak zwykle są to buty ochronne do pił łańcuchowych Oregon Class 1, dzięki czemu zapewniają najlepszą możliwą ochronę przed przecięciem.

Są również dostępne w różnych rozmiarach i wykonane z najlepszych materiałów. Dlatego ich wyściółka ze skóry o grubości 2 mm i wzmocniony nosek to tylko niektóre z ich wyróżniających cech.

Wreszcie można je również zaklasyfikować jako wodoodporne buty do pił łańcuchowych, ponieważ są wodoodporne i mają antypoślizgowe podeszwy, dzięki czemu idealnie nadają się do prac leśnych.

WIĘCEJ?

 • Maksymalna klasa ochrony 1 – te buty zapewniają również doskonałą ochronę, ponieważ są na poziomie 1.
 • Wykonane ze skóry – są wykonane z najlepszych materiałów i mają skórzaną wyściółkę o grubości 2 mm.
 • Bardzo wygodne buty – Są lekkie, wygodne i mają wewnętrzną wyściółkę.
 • Wodoodporność – te buty mogą być używane w deszczową pogodę i mają antypoślizgową podeszwę.

MINUSY?

 • Są tańsze modele – W katalogu marki Oregon jest inny rodzaj tańszych butów.

Buty do piły łańcuchowej – Haix Trekker Mountain 2.0

buty dla pilarza

Aby zamknąć tę klasyfikację butów chroniących przed przecięciem, znajdujemy Haix Trekker Mountain 2.0 dzięki ich dobrej wydajności.

Zgodnie z ogólnym trendem są to wytrzymałe buty do piły łańcuchowej, które zapewniają maksymalną ochronę przed przecięciem, ponieważ należą do klasy 1.

Dodatkowo buty są wodoodporne, dzięki czemu nie przepuszczają wody, jednocześnie pozwalając stopom się pocić. Z drugiej strony są podszyte Gore-Texem.

I bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że oprócz ochronnego stalowego palca są one również wyposażone w podeszwę środkową odporną na przebicia i ostre przedmioty.

WIĘCEJ?

 • OCHRONA PRZED PRZECIĘCIEM POZIOMU ​​1 – Oceniony jako but chroniący przed przecięciem piły łańcuchowej klasy 1.
 • Wodoodporny i oddychający – But jest wodoodporny i zapewnia dobrą oddychalność stóp.
 • Solid Toe and Sole – Palec wykonany jest ze stali, a podeszwa jest również odporna na przebicie.
 • Atrakcyjny design – Oprócz tego, że są bardzo bezpieczne, mają piękny design, który łączy w sobie kolory brązowy, pomarańczowy i czarny.

MINUSY?

 • Różnorodność rozmiarów — czasami nie mają wszystkich rozmiarów, jakie powinny mieć.

Poradnik zakupów: jakie buty do piły łańcuchowej kupić?

Jak to często bywa w przypadku odzieży i środków ochrony osobistej, znalezienie dobrych butów ochronnych do piły łańcuchowej nie jest takie łatwe.

Z tego powodu w kolejnych rozdziałach znajdziesz szereg zaleceń. Ponadto dostępna jest galeria z najlepiej sprzedającymi się modelami oraz dział z najnowszymi ofertami na rynku.

Nasze wskazówki dotyczące wyboru najlepszych butów do piły łańcuchowej

Poziom bezpieczeństwa lub klasa ochrony to jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze odpowiedniego obuwia. W tym celu wszystkie buty muszą spełniać szereg cech określonych w normach DIN EN ISO 17249 i DIN EN ISO 20345.

Najpierw możemy znaleźć kilka klas:

 • Buty do cięcia piłą łańcuchową klasy 0: są przeznaczone do pił łańcuchowych o prędkości łańcucha 16 m/s.
 • Buty do cięcia piłą łańcuchową klasy 1: Buty poziomu 1 są przeznaczone do pilarek o prędkości łańcucha 20 m/s.
 • Ochraniacze klasy 2 do cięcia piłą łańcuchową: w tym przypadku są przeznaczone do pilarek o prędkości łańcucha 24 m/s.
 • Ochraniacze klasy 3 do cięcia piłą łańcuchową: Wreszcie buty klasy 3 są przeznaczone do pilarek o prędkości łańcucha 28 m/s.

Inną kwestią jest to, że muszą to być buty antypoślizgowe:

 • Buty antypoślizgowe SRA: zapewniają ochronę antypoślizgową na podłogach z płytek ceramicznych z detergentami.
 • Buty antypoślizgowe SRB: w tym przypadku zapewniają ochronę antypoślizgową na stalowych podłogach z gliceryną.
 • Buty SRC Slip Resistant: I po trzecie, buty SRC obejmują poprzednie kategorie, SRA + SRB.

Ponadto buty muszą być zaprojektowane z bezpiecznym czubkiem, który jest zwykle wykonany ze stali i musi być w stanie wytrzymać uderzenia o sile 200 J i może mieć podeszwy termoizolacyjne CI i/lub podeszwy termoizolacyjne przekraczające 300º HRO.

Wskazówki dotyczące wyboru najlepszych butów ochronnych dla Twoich potrzeb

 • Poziom ochrony: Jak widać powyżej, najważniejszą cechą jest oferowana przez nie ochrona przed przecięciem. Istnieje wiele kategorii na to, ale zawsze należy pamiętać, że żaden but nie zapewnia absolutnego bezpieczeństwa. Ponadto w niektórych przypadkach można znaleźć buty leśne z kolcami, które zapewniają lepszą przyczepność w określonych terenach.
 • Antypoślizgowe i wodoodporne: Większość modeli butów do pił łańcuchowych jest wykonana z gumy lub skóry i ma nie tylko antypoślizgową podeszwę, ale także chroni stopy przed wodą. Dzięki temu idealnie nadają się do pracy w lasach i ogrodach.
 • Bezpieczny podnosek: Innym z najważniejszych punktów jest sprawdzenie, czy mają wzmocniony stalą podnosek, aby wytrzymać spadające ciężkie przedmioty. Celem jest niewątpliwie znalezienie butów roboczych do piły łańcuchowej, które są wygodne, zgodne ze wszystkimi przepisami i są tak trwałe, jak to tylko możliwe.
 • Rozmiary i opinie: Zawsze dobrze jest przeczytać opinie innych osób, aby dowiedzieć się, co myślą o zakupionych butach. Będziesz mógł również sprawdzić, czy rozmiar jest „normalny” lub czy musisz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar, ponieważ buty cięte piłą łańcuchową zwykle mają europejskie rozmiary i czasami się różnią.
 • projekt vs. komfort: Istotne jest, aby znaleźć buty, które są wygodne i bezpieczne, a nie wizualny aspekt butów. Dodatkowo, choć większość użytkowników kupujących tego typu buty to mężczyźni, to są to modele mieszane i trudno znaleźć damskie buty do piły łańcuchowej, które mają unikalny design.
 • Dostępny budżet: Kupując buty robocze do piły łańcuchowej, należy również wziąć pod uwagę pieniądze, które planujesz zainwestować. Są takie marki jak Stihl czy Husqvarna, które oferują bardzo dobre buty, ale zazwyczaj są one dość drogie. Buty Oregon są więc często dobrą alternatywą.

Leave a Comment