Piła spalinowa Stihl czy Husqvarna – Która Marka Ma Przewagę?

 • GT Garden Thermal Piła łańcuchowa 58 cm3, 3,5 KM, prowadnica 50 cm, 2 łańcuchy
 • TACKLIFE Elektryczna Piła łańcuchowa, Silnik Wzdłużny 2400W i Doskonałe Wyważenie, Prędkość 15m/s, Samosmarowanie, Wymiana łańcucha Bez Narzędzia-GCS24A
 • Przenośna Akumulatorowa Mini Pilarka łańcuchowa z ładowarką i 2 Bateriami, Akumulatorowa 4 Calowa Elektryczna Pilarka łańcuchowa 24 V, Regulowana Prędkość Cięcia, do Cięcia Drewna i Metalu (Niebieski)

Obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów pił łańcuchowych, ale jeśli chcesz mieć najlepszą, prawdopodobnie znajdziesz dwie prawdziwe opcje: Stihl lub Husqvarna. Wszystkie te marki mają bardzo długą historię i obie mają swoich fanów i krytyków.

Przyglądamy się każdej ze stron debaty i oceniamy porównawczo mocne i słabe strony każdej z nich, aby zdecydować, czy w konflikcie między pilarkami Stihl i Husqvarna jest wyraźny zwycięzca.

 • Przenośna Akumulatorowa Mini Piła łańcuchowa z ładowarką i 2 Akumulatorami, Akumulatorowa Elektryczna Piła łańcuchowa….
 • TACKLIFE Elektryczna Pilarka łańcuchowa 1800W, Łańcuch Oregon i Prowadnica 35cm, Prędkość na Poziomie 15m/s, Ultra Wysoka…
 • Łańcuchy do pił łańcuchowych Oregon x 3, skok 3/8″, Grubość ogniw 0,050″ (1,3mm), 52 ogniwa…
 • OREGON CS1400 – Elektryczna piła łańcuchowa o mocy 2400 W z łańcuchem prowadzącym 40 cm, silnik 230 V,…
 • Przecinarka akumulatorowa, 6 cali Przecinarka elektryczna 36V, 550W Piła do przycinania…
 • Husqvarna 967861903 Pilarka spalinowa HUSQ120-14 120 II, 38,2 cm3, 35 cm
 • Mtianxy Mini Portable Cordless Chainsaw With Charger and 2 Batteries, Electric Chainsaw…
 • Oregon CS1500 – elektryczna piła łańcuchowa 230V z funkcją samoostrzenia, prowadnica 45 cm, moc 2400W

Historia Husqvarny

Jak już wspomnieliśmy, każda z tych firm ma długą i czcigodną historię, ale wśród nich znacznie więcej niż inna.

Spośród tych dwóch firm historia Husqvarnas sięga znacznie dalej w przeszłość. Firma została po raz pierwszy założona w mieście Huskvarna w 1689 roku w celu produkcji broni palnej.

W czasie przestoju firma rozszerzyła działalność na produkcję różnych rzeczy, takich jak maszyny do szycia, rowery, rowery i elektronarzędzia, produkując swoje pierwsze piły łańcuchowe w 1959 roku.

Firma została przejęta przez Electrolux, inną szwedzką firmę w 1979 roku. Od tego czasu firma kontynuuje tworzenie wielu rodzajów sprzętu ogrodniczego, chociaż marka Husqvarna pozostaje najbardziej wymienna z asortymentem wysokiej klasy pił łańcuchowych.

Zagraniczna siedziba Husqvarnas znajduje się teraz w Sztokholmie.

Fundacja De Stihl

Stihl nie ma tak długiej historii jak Husqvarna, ale firma produkuje pilarki od tak dawna, jak istnieją pilarki. W istocie, Andreasowi Stihlowi, założycielowi firmy, często przypisuje się wynalezienie piły łańcuchowej w obecnym kształcie.

W 1926 r., na długo przed tym, jak firma Husqvarna zajęła się produkcją pił łańcuchowych, Andreas Stihl stworzył elektryczną piłę łańcuchową i założył swoją firmę w pobliżu niemieckiego miasta Stuttgart, aby ją produkować i sprzedawać. Wariant benzynowy pojawił się kilkadziesiąt lat później.

Firma i jej produkty przeszły długą drogę od tamtych początków, a Stihl stał się również marką rozpoznawalną na całym świecie.

Podobnie jak Husqvarna, Stihl produkuje obecnie wiele innych narzędzi outdoorowych, ale nadal jest najbardziej związany z piłami łańcuchowymi, które uczyniły firmę sławną.

Stihl Vs Husqvarna Który Producent Ma Przewagę?

To jest tło, teraz przyjrzyjmy się pilarkom stworzonym przez te dwie firmy, aby sprawdzić, czy możemy określić, która z nich jest lepsza. Możemy rozbić różne oblicza pił łańcuchowych obu firm i przyjrzeć się im po kolei.

1. Prędkość i Moc Cięcia

Jeśli jest to moc szczytowa, może być trudno uogólniać. Obie firmy oferują wybór pił łańcuchowych w różnych rozmiarach, takich jak pilarki elektryczne i akumulatorowe, ale gdy porównamy, nie ma wiele do oddzielenia.

Wielu twierdzi, że Husqvarna ma przewagę, jeśli chodzi o szybkość cięcia drewna. Ale dla każdego mężczyzny lub kobiety, którzy dadzą Ci znać, że Husqvarna jest na szczycie, najprawdopodobniej znajdziesz kogoś, kto wesprze Stihl.

Wszystko zależy zbytnio od projektu oprócz pubu i używanej piły łańcuchowej, a wszyscy wierzymy, że obaj producenci wychodzą więcej lub więcej.

2. Zarządzaj

Pilarki Husqvarna mają zwykle większe zbiorniki paliwa, co oznacza, że są grubsze, a przez to trudniejsze w obsłudze niż takie same wersje firmy Stihl. Oznacza to, że jeśli chcesz coś lżejszego i łatwiejszego w obsłudze, Stihl jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.

3. Pojemność Paliwa

Innym aspektem jest to, że ponieważ pilarki Stihl przewożą mniej paliwa, chcą częściej tankować. Jeśli chcesz mieć pilarkę, która pozwoli Ci pracować dłużej bez zatrzymywania się, oznacza to, że Husqvarna może być lepszym wyborem.

4. Bezpieczeństwo

Obie marki pił łańcuchowych zawierają ważne elementy bezpieczeństwa, takie jak hamulce linowe i łańcuchy o niskim poziomie odbicia, chociaż łańcuchy obu marek można ulepszyć do bardziej konkurencyjnych łańcuchów poprzez zastosowanie szansy na wyższy poziom odbicia.

Generalnie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to nie ma między nimi wiele.

5. Właściwości Antywibracyjne

Wibracje mogą prowadzić do zmęczenia użytkownika oprócz takich schorzeń jak wibracje białych palców, zmniejszonego przepływu krwi do rąk z powodu nadmiernego potrząsania.

W pilarkach Husqvarna zastosowano technologię LowVib w celu redukcji drgań, natomiast w pilarkach Stihl zastosowano wydajny system redukcji drgań. Wynika z tego, że w tej kategorii obie są równie wyrównane.

6. Efektywność Energetyczna

Wiele, ale nie wszystkie, pilarki Husqvarna są wyposażone w firmowy silnik X-Torq, którego celem jest zmniejszenie emisji szkodliwych substancji przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności silnika.

Oznacza to, że pilarki Husqvarna są mniej szkodliwe dla środowiska i zużywają mniej paliwa niż porównywalne wersje firmy Stihl, co czyni firmę Husqvarna zwycięzcą w tej dziedzinie.

7. Konserwacja

Wszystkie narzędzia spalinowe wymagają rutynowej konserwacji i nie inaczej jest w przypadku pilarek łańcuchowych. Większość osób zgodzi się, że pilarki Husqvarna wymagają większej koncentracji niż maszyny Stihl, co sprawia, że Stihl jest lepszą alternatywą, jeśli chcesz poświęcić mniej czasu na konserwację własnego narzędzia.

8. Dostępność

Istotną różnicą między Husqvarną a Stihl i taką, która może być czynnikiem decydującym dla niektórych osób, jest dostęp do różnych marek.

O ile produkty Husqvarna można kupić w sieci jak prawie wszystko, o tyle maszyny Stihl już nie. Pilarki Stihl można po prostu kupić u autoryzowanego dealera Stihl, a jeśli nie ma go w pobliżu, znacznie łatwiej jest kupić Husqvarnę online i zlecić jej dostawę do domu.

Ponadto to samo dotyczy stosowania pilarki łańcuchowej Stihl. Firma Stihl nie zachęca konsumentów do majstrowania przy swoich pilarkach, dlatego w przypadku, gdy użytkownik chce wykonać więcej niż tylko podstawowe czynności serwisowe, musi udać się do oficjalnie certyfikowanego dealera.

Powodem, dla którego Stihl tak postępuje, jest to, że Twoja firma może zachować pełną kontrolę nad swoimi produktami i może nadal gwarantować jakość.

Dla wielu osób może to być jednak znacznie mniej sensowne, przez co Husqvarna jest z tego powodu znacznie lepszym wyborem.

Więc Jest Lepiej?

Przyjrzeliśmy się wielu obliczom pilarek 2 producentów i w wielu miejscach nie ma między nimi zbyt wiele do wyboru. Historia może być intrygująca, ale historia niekoniecznie przekłada się na dużo lepszy produkt. W różnych miejscach jedna marka może mieć przewagę nad drugą, ale nie o wiele.

Jeśli chodzi o nas, nie można się pomylić z żadną z tych marek. Dopóki małe różnice, o których wspomnieliśmy, nie stworzą dużej różnicy dla Ciebie osobiście, obie marki są zdecydowanie sugerowane.

Być może najlepszą radą, jaką możemy zaoferować, jest wypróbowanie ich, być może wypożyczenie na jeden dzień, a następnie wybranie tego, z którym czujesz się najbardziej komfortowo.

piła spalinowa stihl czy husqvarna

GT Garden Thermal piła łańcuchowa 58 cm3, 3,5 KM, prowadnica 50 cm, 2 łańcuchy

 • Francuska marka : GT GARDEN
 • Nowy produkt, 2 lata gwarancji
 • Szybka dostawa przez przewoźnika z możliwością śledzenia
 • Części zamienne w stałym magazynie
 • Zobacz opis produktu poniżej
piła spalinowa stihl czy husqvarna

Elektryczna piła łańcuchowa TACKLIFE, silnik wzdłużny o mocy 2400 W i doskonałe wyważenie, prędkość do 15 m/s, samosmarowanie, zmiana napięcia i łańcucha bez narzędzia-GCS24A

 • Łańcuch Oregon 45cm – Prowadnica łańcucha Oregon 45cm, łatwy do cięcia, trwały;…
 • Moc i wydajność – silnik o mocy 2400 W połączony z prędkością łańcucha do…
 • Wyjątkowy design – Miękka gumowa rączka sprawia, że uchwyt jest bardziej komfortowy….
 • Doskonała równowaga – Specjalna podłużna konstrukcja silnika zapewnia lepszą równowagę pomiędzy…
 • Bezpieczeństwo & Anti-Bounce – Natychmiastowe zatrzymanie hamulca w mniej niż 0,12s w przypadku…

piła spalinowa stihl czy husqvarna

Mini akumulatorowa ręczna piła łańcuchowa z ładowarką i 2 bateriami, 4-calowa akumulatorowa elektryczna piła łańcuchowa 24 V, regulowana prędkość cięcia, do cięcia drewna i metalu (Niebieski)

piła spalinowa stihl czy husqvarna

TACKLIFE Elektryczna piła łańcuchowa 1800W, łańcuch Oregon i prowadnica 35cm, prędkość 15m/s, bardzo lekka, samosmarująca, beznarzędziowe napinanie łańcucha – GCS1800

 • Moc i wydajność – silnik o mocy 1800 W w połączeniu z prędkością łańcucha do…
 • Bezpieczeństwo i Anti-Bounce – Natychmiastowe zatrzymanie hamulca w czasie krótszym niż 0,12s w przypadku…
 • Lekkość i wygoda – Nasza lekka konstrukcja (4,45 kg) ułatwia pracę….
 • Wygodna – Posiada automatyczne smarowanie ze zbiornikiem…
 • Przyjazny dla środowiska – W porównaniu z piłą spalinową jest czystszy, mniej zanieczyszcza środowisko i…
piła spalinowa stihl czy husqvarna

Łańcuchy do pił łańcuchowych Oregon x 3, skok 3/8″, grubość ogniw 0,050″ (1,3mm), 52 ogniwa dla łańcucha prowadzącego 35 cm / 14″, kompatybilne z Husqvarna, McCulloch i innymi

 • Łańcuchy do pił łańcuchowych: Zestaw 3 łańcuchów zamiennych do pił łańcuchowych…
 • Superior Quality: Opracowany, aby zapewnić bezpieczeństwo, trwałość i długą żywotność…
 • Wielokrotna kompatybilność: Do wszystkich pił łańcuchowych z podziałką 3/8″, w tym…
 • Low Kickback Chains: Niskie wibracje, niskie zużycie…
 • Nadaje się do wszystkich marek pił łańcuchowych: w tym modeli:…
piła spalinowa stihl czy husqvarna

OREGON CS1400 – Elektryczna piła łańcuchowa o mocy 2400 W, z prowadnicą łańcucha 40 cm, silnik 230 V, kabel 6 m, technologia ControlCut, lekka i cicha, 3 lata gwarancji

 • Mocna i wydajna: 2400W z wbudowanym hamulcem łańcucha i prowadnicą
 • Łańcuch ControlCut: wiele funkcji umożliwiających wydajne cięcie z szerokim zakresem…
 • Pomysłowa konstrukcja: Beznarzędziowe napinanie łańcucha; uruchom, sprawdź łańcuch…
 • Automatyczne smarowanie: Automatycznie rozprowadza olej do łańcucha i…
 • Ergonomiczna: lekka i zrównoważona, cicha między cięciami, niska waga, łatwa w użyciu….
piła spalinowa stihl czy husqvarna

Sieczkarnia akumulatorowa, 6″ 36V akumulatorowa sieczkarnia elektryczna, 550W regulowana prędkość, przenośna piła do cięcia z 2 bateriami, do cięcia drewna, ogrodnictwo

 • Bezprzewodowa piła łańcuchowa】 Ta akumulatorowa piła łańcuchowa z…
 • Bardzo wydajne cięcie【. Piła łańcuchowa potrzebuje około 10 sekund, aby…
 • 【 Obsługa jedną ręką】 ta mini pilarka waży około 0,7 kg i…
 • 【Szeroki zakres zastosowań roboczych】 Profesjonalne sekatory akumulatorowe…
 • Mini akumulatorowy sekator ręczny【Mini akumulatorowy sekator ręczny】 Gwarantujemy, że to, co…
piła spalinowa stihl czy husqvarna

Husqvarna 967861903 Pilarka spalinowa HUSQ120-14 120 II, 38,2 cm3, 35 cm

 • Łatwa w obsłudze i wszechstronna piła dla użytkownika.
 • Dzięki optymalnej wydajności cięcia, piła nadaje się do cięcia…
 • Dzięki technologii silnika X-Torq zapewniającej redukcję emisji spalin oraz wtryskowi paliwa…
 • Niskie wibracje urządzeń tnących dla bezpieczeństwa.
 • Wyporność 38,2 cm³.
 • Moc 1,5 kW.
 • Zalecana długość drążka 35 cm.
 • Waga (bez korpusu tnącego) 4,85 kg.
 • Wtrysk powietrza Odśrodkowy system oczyszczania powietrza dla zmniejszenia zużycia…
 • X-Torq Obniżone zużycie paliwa i minimalny poziom emisji…
piła spalinowa stihl czy husqvarna

Mtianxy Mini Cordless Portable Chainsaw With Charger and 2 Batteries, 6 Inch Cordless Rechargeable Electric Chainsaw, Adjustable Cutting Speed, For Cutting Wood and Metal

 1. Bateria litowa o dużej pojemności, długa żywotność zasilania,…
 2. Silnik z miedzianym rdzeniem, potężna moc 550W, ochrona przed kurzem i brudem.
 3. Wygodny w użyciu, ułatwia pracę przez długie godziny bez dyskomfortu.
 4. Służy do przycinania sadu, rozłupywania drewna, cięcia drewna i innych zadań.
 5. Inteligentna płyta sterująca obwodem, zabezpieczenie obciążenia i mocy
piła spalinowa stihl czy husqvarna

Oregon CS1500 – elektryczna piła łańcuchowa 230V z funkcją samoostrzenia, prowadnica 45 cm, moc 2400W

 • Jedna z pierwszych akumulatorowych pił łańcuchowych z systemem samoostrzącym….
 • Jego system samoostrzenia ogranicza czas przestoju: naostrz łańcuch za pomocą…
 • Drążek o długości 45 cm z automatycznym systemem smarowania Lubri-Tec, zapewniającym płynne…
 • Beznarzędziowy system napinania łańcucha: wystarczy przekręcić pokrętło, aby napiąć łańcuch….
 • Wydajna piła łańcuchowa z silnikiem elektrycznym o mocy 2400 W….

Leave a Comment