Prezentacja i Recenzje – Piły łańcuchowe Dewalt

Marka pił łańcuchowych Dewalt powstała w małym miasteczku Léola w Pensylwanii (Stany Zjednoczone). Ta amerykańska firma została założona przez Raymonda E. Dewalta. Przed utworzeniem tej firmy założyciel zaczynał jako robotnik, a następnie przez lata wspinał się na różne stanowiska w fabryce, w której był zatrudniony.

Kiedy awansował na stanowiska kierownicze, dążył do usprawnienia produkcji. W ten sposób wyobraził sobie pierwszą piłę promieniową. Ta innowacja pozwoliła mu założyć firmę znaną jako Dewalt w 1924 roku.

Amerykańska firma dynamicznie się rozwijała dzięki wynalazkom swojego założyciela. Został kupiony w 1960 roku przez Black and Decker, ale firma nie połączyła się z tą firmą.

W 1992 roku firma zaprezentowała pierwszą gamę przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów przeznaczonych dla remontów, arborystów i wykonawców robót budowlanych i publicznych (BTP).

Obecnie marka ta oferuje przenośne produkty zasilające dla profesjonalistów budowlanych. Na przykład oferuje elektryczne piły łańcuchowe z samym akumulatorem.

Ich oferta elektrycznych pilarek łańcuchowych jest raczej ograniczona i obejmuje gamę 4 produktów bezprzewodowych.

Pilarki łańcuchowe Dewalt: Pilarki Elektryczne z Akumulatorem

Marka Dewalt oferuje różne modele pilarek elektrycznych z akumulatorem, które prawdopodobnie zaspokoją potrzeby profesjonalistów.

Pilarka łańcuchowa 36V XR Li-ion – DCM585N

Piła łańcuchowa Dewalt DCM585N lub określana jako pilarka łańcuchowa Dewalt 36V XR Li-ion to model akumulatorowy 36 V (wolt). Ta pilarka jest dość lekka i waży 4,4 kg. Urządzenie posiada prowadnicę łańcucha o długości 46 cm. Pojemność baterii zależy od zabranego akumulatora. Jest to 6 lub 7,5 Ah (amperogodzina). 

piła łańcuchowa dewalt

Autonomia tego urządzenia to 100 cięć o wymiarach 15 x 15 cm na jedno ładowanie akumulatorem 6 Ah (amperogodzina) i 125 cięć 15×15 na jedno ładowanie akumulatorem 7,5 Ah (amperogodzina).

Czas ładowania baterii wynosi od 2 do 2h30 w zależności od pojemności tego ostatniego. Do prawidłowego funkcjonowania narzędzia niezbędne będzie oczywiście zapewnienie ładowarki. Bateria tego urządzenia to bateria litowo-jonowa, która jest najbardziej wydajna dla bezprzewodowych urządzeń elektrycznych.

Pilarka łańcuchowa 54V XR Flexvolt – DCM575X1

Piła łańcuchowa Dewalt 54V Flexvolt lub Dewalt DCM575X1 to model z akumulatorem 54 V (wolt).

piła łańcuchowa dewalt

Urządzenie posiada łańcuch o długości 40 cm do prowadzenia prac renowacyjnych lub małej architektury. Ta maszyna nadal waży 5,7 kg z akumulatorem. na pierwszy rzut oka niekoniecznie jest to lekkie, ale w dużej mierze rekompensują to osiągi tego modelu. To wszystko, co daje prędkość cięcia do 15 m/s. Ponadto przy pełnej baterii można wykonać do 65 cięć o wymiarach 15 x 15 cm między każdym ładowaniem.

W tym urządzeniu można używać baterii o pojemności 3 lub 9 Ah (amperogodziny). Pojemności baterii pozwalają na bardzo dobrą żywotność podczas użytkowania urządzenia. Najlepiej wybrać akumulatory 9 Ah (amperogodzina).

Pilarka łańcuchowa 40CM 54V XR Flexvolt – DCM575N

Pilarka łańcuchowa 40 cm 54V XR Flexvolt lub znana również jako DCM575N to narzędzie zasilane akumulatorem o napięciu 54 V (wolt). Waga tej maszyny to 4,4 kg. Aby wykonywać różne prace, to urządzenie jest wyposażone w prowadnicę łańcucha o długości 40 cm, która może wznosić się z prędkością 15 m/s (metry na sekundę).

piła łańcuchowa dewalt

Pojemność akumulatora wynosi 3 Ah (amperogodzina). Możesz wykonać średnio 65 nacięć pomiędzy każdym wkładem, o średnicy 15 x 15 cm.

Sekator łańcuchowy XR 18V ​​– Bezszczotkowy – 30 CM – DCM565N

piła łańcuchowa dewalt

Pilarka łańcuchowa XR 18 V (wolt), zwana także DCM565N, to najmniejszy model w gamie pilarek zasilanych akumulatorem. Jest to najlżejszy model tej marki o wadze 3,5 kg. Posiada prowadnicę łańcucha 30 cm. Pojemność akumulatorów zależy od wybranych modeli. Akumulatory mogą mieć pojemność 3 lub 5 Ah (amperogodzina).

Dzięki akumulatorowi 5 Ah na jednym ładowaniu można wykonać do 70 cięć 4×4 cm.

Technologie Pił łańcuchowych Dewalt

Wysokowydajny Silnik Bezszczotkowy

Podobnie jak większość elektrycznych pilarek łańcuchowych dostępnych na rynku, producent Dewalt opracował dla tych pilarek silnik bezszczotkowy. Ten typ silnika pozwala zarówno zwiększyć wydajność urządzenia, jak i poprawić jego żywotność.

Prowadnica łańcucha Oregon

Producent Walta wybrał łańcuchy do pił łańcuchowych Oregon. Marka ta znana jest ze specjalizacji w produkcji bardzo wysokiej jakości łańcuchów do pił łańcuchowych. Ten typ łańcucha jest dostępny na rynku i może być instalowany w wysokiej klasy modelach pilarek.

Wybór tego typu łańcuszka to prawdziwy plus podczas pracy. Łańcuchy Oregon są trwałe i doskonałej jakości.

Pilarki łańcuchowe Dewalt: Innowacyjne Ogniwo Akumulatorowe

Firma specjalizuje się w pilarkach akumulatorowych. Udało się wprowadzić innowacje, aby uzyskać bardzo dobre osiągi w tych modelach. ich baterie składają się z bardzo dużych ogniw, co pozwala na lepsze chłodzenie przy jednoczesnym szybkim rozpraszaniu prądu. Ogranicza to ryzyko przegrzania, a tym samym znacznie poprawia trwałość baterii.

Nasza Opinia o Marce

Marka pił łańcuchowych Dewalt to amerykańska marka mało znana na rynku francuskim. Rzeczywiście, bardzo późno zadomowiła się w Europie, aby sprzedawać swoje produkty. Firma specjalizuje się w elektronarzędziach dla profesjonalistów lub półprofesjonalistów. Może to być odpowiednie zarówno dla profesjonalistów budowlanych, jak i leśników.

Ich oferta jest raczej ograniczona z 4 produktami, ale może zadowolić zarówno wykonawców, którzy chcą wykonywać drobne prace, jak i intensywne prace.

Ceny tego typu produktów pozostają przystępne dla przedsiębiorców, ponieważ znajdują się w środku ceny w porównaniu z ekwiwalentnym produktem innych marek.

Leave a Comment