Czy Pilarki Akumulatorowe są Dobre? Wyjaśnienie Zalet i Wad

Akumulatorowe pilarki łańcuchowe, znane również jako akumulatorowe pilarki łańcuchowe, zapewniają wygodę i niskie koszty utrzymania w porównaniu z pilarkami gazowymi. Występują w wielu odmianach do różnych prac.

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy pilarki akumulatorowe są dobre? Prosta odpowiedź brzmi tak, ale to nie znaczy, że jest dla Ciebie najlepiej dopasowana.

Przy zakupie piły łańcuchowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w szczególności charakter pracy, do której jest ona potrzebna, oraz poziom wiedzy.

W tym artykule omówiono pilarki łańcuchowe zasilane akumulatorem pod różnymi kątami, aby dać Ci ogólny obraz podjęcia właściwej decyzji.

Czy Pilarki Akumulatorowe są Dobre?


Są, nie ma co do tego wątpliwości. Pilarki akumulatorowe są lekkie, mniej hałaśliwe, nie wymagają konserwacji i są łatwą w użyciu alternatywą dla pilarki gazowej. Posiadają zalety zarówno pilarek przewodowych, jak i gazowych, tj. Przyjazność dla natury i niskie koszty utrzymania pilarek przewodowych oraz łatwość przenoszenia piły gazowej.

Ich grupą docelową są początkujący, którzy nie znają technicznych aspektów pił łańcuchowych i właścicieli domów do zadań o niskim obciążeniu. Zastosowanie baterii czyni je również najcichszymi w rodzinie. Ale prawdziwe pytanie brzmi: czego potrzebujesz? Aby to rozgryźć, najpierw musisz zawęzić wymagania swojego zadania i funkcje wymagane do jego wykonania.

Cechy Piły łańcuchowej Akumulatorowej

W oparciu o charakter pracy i cechy pilarki akumulatorowej należy dokładnie rozważyć następujące czynniki, aby dokonać właściwego wyboru

System Baterii

Akumulator to najbardziej wyróżniająca cecha w bezprzewodowych pilarkach łańcuchowych. To on napędza całość i zapewnia wygodę noszenia. Ale jest to również jego największy oszust. Ponieważ jest zależny od baterii, nie ma sensu po wyczerpaniu baterii. Aby sobie z tym poradzić, zawsze musisz mieć przy sobie ładowarkę i dodatkową baterię na wypadek, gdybyś nie mógł znaleźć źródła do podłączenia.

Bateria może działać do 45 – 90 minut. Przy nieprzerwanym użytkowaniu może korzystać z podtrzymania bateryjnego i działać do 2 godzin.

Czas ładowania

Czas ładowania akumulatora różni się w zależności od modelu. Łączne przybliżone oszacowanie to 90 – 180 minut. Najlepiej mieć pod ręką zapasową baterię.

Moc Silnika

Pilarki akumulatorowe wykorzystują standardowy silnik bezszczotkowy, który zapewnia wydajne użytkowanie przy mniejszym tarciu.

Długość Pręta

Jest to czynnik zmienny, który powinien zależeć od rodzaju zadania, które musisz wykonać. Pilarka akumulatorowa jest dostępna w różnych długościach prowadnicy 10 i 12 cali do małych zadań. Dostępne są również modele 14, 16 i 18 cali do średnich i ciężkich zadań.

System Olejowania

Te piły mogą nie potrzebować oleju ani paliwa, ale zdecydowanie potrzebują go do konserwacji prowadnicy i łańcucha. Niektóre pilarki oferują automatyczną olejarkę, która utrzymuje piłę naoliwioną, w przeciwnym razie za każdym razem będziesz musiał to robić ręcznie.

Napinanie łańcucha

Poluzowany łańcuch może spaść, a napięty może się zerwać. Aby zapewnić optymalną wydajność, łańcuch musi mieć optymalne napięcie. Należy to sprawdzić przed użyciem. Można go naprawić za pomocą klucza i śrubokręta. Dalsze instrukcje można znaleźć w instrukcji.

Emisja Paliwa

Pilarki akumulatorowe nie wymagają oleju i gazu do pracy, dzięki czemu nie emitują do środowiska żadnego szkodliwego gazu.

Czy Pilarki łańcuchowe na Baterie są Tego warte?

Dla właścicieli domów, którzy potrzebują piły łańcuchowej do wykonywania drobnych prac na podwórku, zdecydowanie warto. Oferują je pilarki akumulatorowe

 • Łatwość użycia
 • Brak ograniczenia przewodu
 • Łatwość konserwacji
 • Brak szkodliwych emisji
 • Lekki
 • Mały hałas

Dla profesjonalistów nie jest to jeszcze w debacie, ponieważ nawet z mocnym silnikiem i zapasowym akumulatorem nie oferuje limitu godzin pracy, a to jest główny wymóg profesjonalnej pracy.

Czy Pilarki łańcuchowe Stihl są Dobre?

Stihl ze swoimi pilarkami akumulatorowymi oferuje to, co najlepsze zarówno w zakresie zasilania gazowego, jak i elektrycznego. Ich pilarka akumulatorowa zawiera następującą funkcję

 • Lekka konstrukcja
 • 36-woltowa technologia litowo-jonowa
 • Cichszy silnik
 • Łatwy start

Stihl ma wiele do zaoferowania w tej dziedzinie. Możesz to sprawdzić na oficjalnym rynku Stihl.

Czy pilarki akumulatorowe są dobre

Czy piły łańcuchowe Ryobi są Dobre?

Ryobi oferuje duży wybór gatunków zasilanych bateryjnie. Ich modele zwykle zawierają następujące funkcje

 • Bateria litowo-jonowa
 • Łatwość użycia
 • Smarownica przyciskowa

Ryobi 40530 zrobił również spory hałas na rynku pilarek akumulatorowych ze względu na łatwość obsługi.

Czy Piły łańcuchowe Makita są Dobre?

Makita oferuje szeroką gamę bezprzewodowych pił łańcuchowych o długościach prowadnic od 12 do 18 cali. Wszystkie modele poza konkretami mają następujące cechy wspólne

 • Silnik bezszczotkowy
 • Bateria litowo-jonowa
 • Konstrukcja z górnym uchwytem
 • Zestaw narzędzi
 • Ładowarka

Czy Pilarki łańcuchowe Atlas są Dobre?

Atlas oferuje pilarki akumulatorowe, których moc akumulatora wzrasta wraz z długością prowadnicy. Ta marka oferuje następujące funkcje w swoich piłach

 • Bateria litowo-jonowa
 • Silnik bezszczotkowy
 • Lekki
 • Olej do prowadnic i łańcuchów

Jak długo Działają piły łańcuchowe Akumulatorowe?

Przy normalnym użytkowaniu bateria może wytrzymać około 40 do 60 minut. W przypadku przerywanego użytkowania może to być około 30 do 40 minut. W przypadku, gdy jest używany non-stop bez zatrzymywania się i ponownego uruchamiania, może oferować 2-3 godziny dzięki podtrzymaniu bateryjnemu.

Ostatnie Dania na Wynos: Czy Piły łańcuchowe Akumulatorowe są Dobre?

Pilarki akumulatorowe są dobrym wyborem ze względu na ich wiele funkcji, ale najważniejsze jest to, czy dobrze pasują do Twojego zadania. Występują w różnych odmianach i na podstawie ich wydajności można je sklasyfikować jako lekkie i ciężkie. Najlepiej nadają się dla właścicieli domów i początkujących, ponieważ stanowią doskonały wybór do prac na podwórku i pielęgnacji ogrodu.

Jedną wadą jest żywotność baterii, która trwa około 30 minut lub 40 w zależności od użytkowania. Ale można sobie z tym poradzić z zapasową baterią. Co ciekawe, właściciele domów zaczęli przedkładać limit baterii nad szkodliwą emisję z piły łańcuchowej zasilanej gazem.

Są najlepsze z obu światów z wygodą przenoszenia i przyjaznością dla środowiska. Ponadto dzięki postępom i ulepszeniom w systemach akumulatorowych pilarki akumulatorowe są na najlepszej drodze, aby stać się ulubieńcem fanów.

Leave a Comment