7 Najlepszych na Rynku Pilarek Akumulatorowych

Szukasz pilarki łańcuchowej na akumulator, aby zapomnieć o kablach, paliwie i zanieczyszczeniach? Coraz więcej osób wybiera pilarki łańcuchowe zasilane akumulatorem ze względu na ich długą żywotność baterii, niskie wymagania konserwacyjne i łatwość obsługi.

Te pilarki oferują dobrą moc, ich akumulatory są często kompatybilne z innymi narzędziami tej samej marki i istnieje wiele modeli. Z tych powodów ten typ maszyny jest najlepszą piłą łańcuchową dla wielu osób.

Poniżej w tym przewodniku dostępna jest analiza zawierająca wszystkie cechy i mocne strony najlepszych na rynku pilarek akumulatorowych, dzięki czemu można znaleźć model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Porównanie pił łańcuchowych akumulatorowych

Wgląd
ProduktPack RYOBI piła łańcuchowa 18V OnePlus OCS1830 – 1 akumulator 5.0Ah – 1 ładowarka 2.0Ah RC18120-150BLACK+DECKER 18V ​​25cm akumulatorowa pilarka łańcuchowa z akumulatorem litowo-jonowym 2 Ah i ładowarką – Pilarka łańcuchowa z półautomatycznym smarowaniem – Beznarzędziowy napinacz łańcucha GKC1825L20-QWAkumulatorowa piła łańcuchowa Einhell na akumulator GE-LC 18/25 Li Kit Power X-Change (18 V, 3,0 Ah, długość prowadnicy 25 cm, długość cięcia 23 cm, w tym akumulator 3,0 Ah i ładowarka)
Oceny
główny
Cena £311,00 €133,88 €139,95 €

7 najlepszych na rynku pilarek akumulatorowych

Piła łańcuchowa Einhell GE-LC 18/25 Li Kit – Z 2 akumulatorami 18V i ładowarką

piła łańcuchowa akumulatorowa

Jeśli masz napięty budżet i szukasz modelu w przystępnej cenie, akumulatorowa pilarka łańcuchowa Einhell GE-LC 18/25 Li Kit jest jedną z najbardziej ekonomicznych opcji na rynku i ma bardzo dobre funkcje.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że w zestawie znajduje się bateria 3,0 Ah i ładowarka, więc dołączony jest pełny pakiet. Są też piły łańcuchowe, które sprzedają akcesoria osobno.

Kolejnym z najciekawszych punktów jest to, że jest wyposażony w łańcuch i prowadnicę Oregon, dzięki czemu gwarantowana jest wydajność i jakość cięcia. W tym przypadku listwa ma długość 25 cm, a prędkość cięcia, którą oferuje to 4,3 m/s.

Ponadto zawiera ergonomiczny uchwyt, który ułatwia pracę, zmniejszając zmęczenie, a pod względem bezpieczeństwa ma automatyczny hamulec łańcucha, aby uniknąć wszelkiego rodzaju wypadków. Posiada również poręczny wskaźnik poziomu baterii z trzema kontrolkami.

WIĘCEJ?

 • Przystępna cena – Ta piła łańcuchowa Einhell jest jedną z najtańszych, jakie można znaleźć na rynku.
 • Oregon Accessories – Prowadnica i łańcuch są sygnowane marką Oregon i dlatego gwarantują dobrą wydajność.
 • Kompaktowa piła łańcuchowa – jest to łatwa w obsłudze maszyna z prowadnicą o długości 25 cm i maksymalną długością cięcia 23 cm.
 • Dobrze wyposażone – Posiada wskaźnik obciążenia, ergonomiczny uchwyt i zabezpieczenie przed odrzutem z natychmiastowym hamulcem łańcucha.

MINUSY?

 • Do okazjonalnego użytku – Jako model budżetowy polecany do zadań okazjonalnych i lekkiej pracy.

Pilarka łańcuchowa Black&Decker GKC1825L20-QW – z 1 akumulatorem 18 V i ładowarką

piła łańcuchowa akumulatorowa

Kolejnym z najbardziej przystępnych cenowo i interesujących modeli jest pilarka akumulatorowa 18 V firmy Black and Decker. W tym przypadku kompletny pakiet jest również sprzedawany z akumulatorem 2,0 Ah i ładowarką.

Jest to dość niedrogie narzędzie, bardzo łatwe w obsłudze dzięki niewielkiej wadze zaledwie 3,1 kg i dobrej autonomii do okazjonalnej pracy.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, jest wyposażony w prowadnicę 25 cm, ma ergonomiczny kształt i uchwyt ułatwiający pracę, a łańcuszek można również napinać bez użycia narzędzi.

Jest również bardzo cicha, bezdymna i łatwa w utrzymaniu w porównaniu do pilarki spalinowej. Na koniec powinieneś wiedzieć, że w przypadku niektórych zadań bateria może być trochę krótka.

WIĘCEJ?

 • Dobry stosunek jakości do ceny – jest to ekonomiczna piła łańcuchowa, która jest bardzo przydatna do okazjonalnych zadań, takich jak cięcie drewna opałowego.
 • Lekki i łatwy w użyciu – ten model waży zaledwie 3 kg i ma kompaktowy rozmiar dzięki drążkowi o długości 25 cm.
 • Najwyższa wydajność – uchwyt jest wygodny, prędkość łańcucha wynosi 3,5 m/s, a łańcuch można napinać bez użycia narzędzi.
 • Kompletny zestaw — bateria i ładowarka znajdują się w tym samym zestawie.

MINUSY?

 • Żywotność baterii – Dostarczona bateria ma pojemność 2,0 Ah i może być nieco krótka w przypadku niektórych zadań.

Sekator Bosch UniversalChain – z 1 akumulatorem 18 V i ładowarką

piła łańcuchowa akumulatorowa

Szukasz wygodnego i praktycznego narzędzia do krótkich i krótkich zadań? Jeśli szukasz piły łańcuchowej z tymi funkcjami, UniversalChain 18 jest idealny, ponieważ waży tylko 3 kg wraz z akumulatorem litowo-jonowym.

W przeciwieństwie do modeli, które widziałeś wcześniej, ta pilarka akumulatorowa Bosch jest mniejsza, z ostrzem o długości 20 cm i długością cięcia 13,5 cm.

Należy pamiętać, że ten pakiet zawiera zarówno ładowarkę, jak i akumulator, których narzędzie potrzebuje do działania. Należy również zauważyć, że akumulator litowo-jonowy ma napięcie 18V, a nie 36V jak w innych przypadkach.

Jeśli chodzi o resztę wyposażenia tej elektrycznej pilarki łańcuchowej zasilanej akumulatorem, należy zauważyć, że ta piła łańcuchowa ma system aerodynamiczny SDS, który umożliwia wymianę lub dokręcenie bez konieczności użycia narzędzia.

Ta akumulatorowa pilarka łańcuchowa Bosch jest również wyposażona w osłonę tarczy z chwytającymi zębami, aby zapewnić bardzo czyste cięcie. Wreszcie pełne naładowanie baterii zajmuje godzinę, a po około 40 minutach można ją naładować do 80%.

WIĘCEJ?

 • IDEALNE DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH – Idealne dla osób, które potrzebują wygodnego i poręcznego narzędzia do okazjonalnego i lekkiego użytku.
 • Lekki i łatwy w użyciu – Jest bardzo lekki, o łącznej wadze 3 kg i ostrzu o długości 20 cm.
 • Szybkie ładowanie – ładowanie trwa 1 godzinę, a po 40 minutach ładowanie osiąga 80%.
 • Z akumulatorem i ładowarką — zestaw zawiera akumulator i ładowarkę, a także butelkę oleju o pojemności 80 ml, osłonę łańcucha i drążek prowadzący.

MINUSY?

 • Bateria 18 V — bateria ma napięcie 18 V, w przeciwieństwie do większości modeli, które zawierają baterię 36 V.

Pilarka łańcuchowa Makita DUC353Z – silnik bezszczotkowy

piła łańcuchowa akumulatorowa

Bez wątpienia Makita jest jedną z marek, która oferuje najlepsze pilarki łańcuchowe na baterie i jest to jeden z jej wyróżniających się modeli. Jest to idealna piła łańcuchowa do drobnych prac, takich jak cięcie drewna opałowego, gałęzi lub małych i średnich pni.

Najwybitniejszymi cechami technicznymi tego narzędzia są jego 35 cm ostrze i wydajny bezszczotkowy silnik BL, który zapewnia dużą moc i trwałość przy tym samym natężeniu. Zwrócimy również uwagę na jego progresywny start, który zmniejsza luz przy rozruchu.

Należy zauważyć, że ta piła łańcuchowa Makita współpracuje z akumulatorami 2 x 18 V, których nie ma w zestawie. Oznacza to, że będziesz musiał je kupić osobno wraz z ładowarką, chociaż nieco niżej widać oba akcesoria.

Wśród jego wyposażenia warto wyróżnić napinacz łańcucha bocznego, wskaźnik dla każdego akumulatora, który wskazuje jego poziom osobno, posiada również automatyczne smarowanie łańcucha oraz system XPT zaprojektowany do ochrony maszyny przed kurzem.

Wreszcie, ta piła łańcuchowa Makita ma również przełącznik z funkcją automatycznego zatrzymania, zmienną prędkością na spuście i niskim poziomem hałasu tej piły łańcuchowej.

WIĘCEJ?

 • Świetna do małych zadań — jest to świetna pilarka łańcuchowa o krótkim obciążeniu do zadań, takich jak cięcie drewna opałowego i okrzesywanie.
 • Dobra wydajność – ma duże ostrze o długości 35 cm, które jest o 5 cm dłuższe niż poprzedni model.
 • Wydajny silnik bezszczotkowy – jest wyposażony w wydajny silnik bezszczotkowy BL, miękki start i przełącznik z funkcją automatycznego zatrzymania.
 • Bardzo kompletny – jest również wyposażony w płynną regulację prędkości na spuście, napinacz łańcucha bocznego, dwa wskaźniki baterii, automatyczne smarowanie łańcucha i system ochrony przeciwpyłowej XPT.

MINUSY?

 • Ładowarka i akumulatory oddzielnie — ładowarka i akumulatory nie są dołączone i należy je zakupić osobno.

Jeśli zdecydujesz się na tę piłę łańcuchową, będziesz musiał osobno kupić ładowarkę i baterie (w przypadku, gdy nie masz innych narzędzi Makita współpracujących z tymi bateriami litowymi i możesz z nich korzystać).

Pilarka Husqvarna — z 1 baterią litową 36 V i ładowarką

piła łańcuchowa akumulatorowa

Wśród pilarek zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi Husqvarna 120i również spisuje się bardzo dobrze. Jest to bardzo lekkie i łatwe w użyciu narzędzie, idealne do ścinania małych drzewek, pielęgnacji ogrodu czy ścinania drewna opałowego.

Do najciekawszych cech tej pilarki należą jej prowadnica o długości 30 cm oraz bezszczotkowy silnik z trybem oszczędzania, zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności przy bardzo niskim poziomie hałasu i zerowej emisji.

Dodatkowo ta akumulatorowa pilarka Husqvarna jest wyposażona w prosty panel, który ułatwia i bezpiecznie uruchamia maszynę. Należy również pamiętać, że narzędzie bez materiału tnącego waży 3 kg, dzięki czemu jest bardzo poręczne i lekkie.

Jeśli chodzi o resztę wyposażenia, ta pilarka z akumulatorem litowym ma napinacz łańcucha do napinania bez użycia narzędzi, łatwą do otwarcia pokrywę górną i hamulec łańcucha, który można uruchomić bezwładnością.

Na koniec warto wspomnieć o osłonie dłoni zaprojektowanej tak, aby widzieć końcówkę drążka podczas pracy, intuicyjnej klawiaturze oraz bardzo lekkiej i ergonomicznej konstrukcji, aby użytkownik mógł pracować wygodnie. Zdecydowanie jeden z pretendentów do tytułu najlepszej profesjonalnej pilarki akumulatorowej.

WIĘCEJ?

 • Model uniwersalny – Idealna piła łańcuchowa do okazjonalnego użytku, takiego jak pielęgnacja ogrodu, cięcie drewna opałowego i okrzesywanie.
 • Lekki i z dobrym drążkiem – Ma drążek o długości 30 cm i waży 3 kg bez sprzętu tnącego.
 • Wysokiej jakości pilarka łańcuchowa — wyposażona w silnik bezszczotkowy, bezwładnościowy hamulec łańcucha, ergonomiczny uchwyt i uchwyty oraz tryb „oszczędzania” zapewniający zwiększoną wydajność.
 • Kompletny zestaw – w zestawie znajduje się bateria 36V i niezbędna ładowarka.

MINUSY?

 • Cena nieco wysoka – W porównaniu do innych tańszych marek cena jest nieco wyższa, ale jakość też jest lepsza.

Pilarka łańcuchowa Stihl MSA 120 C-BQ – Z 1 akumulatorem 36 V i ładowarką

piła łańcuchowa akumulatorowa

Marka Stihl jest prawdopodobnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych w branży. Model ten doskonale nadaje się do stosowania w ogrodzie, do pielęgnacji i pielęgnacji gospodarstw rolnych lub działek oraz do cięcia drewna do kominka.

Do najważniejszych cech technicznych tej pilarki akumulatorowej Stihl należą ostrze o długości 30 cm i akumulator 36 V AK, który znajduje się w pakiecie z ładowarką AL 101. Ponadto, narzędzie ma całkowitą wagę z akumulatorem, ostrzem i łańcuszek o wadze 3,9 kg, dzięki czemu jest bardzo lekki i poręczny.

Zasilana akumulatorem pilarka Stihl jest wyposażona w kompaktowy, lekki i charakteryzujący się niskim zużyciem silnik elektryczny EC oraz system smarowania łańcucha Ematic składający się z prowadnicy i łańcucha Oilomatic oraz pompy olejowej o regulowanym przepływie. Zapewnia to optymalne smarowanie przez cały czas i zmniejsza zużycie oleju nawet o 50%.

Inne funkcje obejmują łańcuch 1/4″ PM3 zapewniający czyste i mocne cięcie, szybkie napinanie łańcucha za pomocą pokrętła regulacyjnego oraz dodatkowy układ hamulcowy dla większego bezpieczeństwa.

Wreszcie, ta akumulatorowa pilarka łańcuchowa jest również wyposażona w ergonomiczny uchwyt z miękką wyściółką, dzięki czemu użytkownik może pracować wygodnie i bezpiecznie w dowolnej pozycji. Naszym zdaniem jest to bardzo kompletna bezprzewodowa piła łańcuchowa.

WIĘCEJ?

 • Wysoce wszechstronna — mała pilarka akumulatorowa idealna do ogrodnictwa, konserwacji nieruchomości lub cięcia drewna opałowego.
 • Lekki i poręczny – ma długość ostrza 30 cm i całkowitą wagę zaledwie 3,9 kg.
 • Wysoce wyposażony – Posiada silnik elektryczny EC, system smarowania łańcucha Ematic, system hamowania QuickStop Super, szybkie napinanie łańcucha i ergonomiczną kierownicę z bezpiecznym uchwytem.
 • Z baterią i ładowarką – w zestawie bateria AK i ładowarka AL 101.

MINUSY?

 • Cena trochę wysoka – Cena tego modelu jest powyżej średniej, jak to zwykle bywa w przypadku tej marki.

Teleskopowa piła łańcuchowa Black&Decker – z 1 akumulatorem 18 V i ładowarką

piła łańcuchowa akumulatorowa

I oczywiście, jeśli potrzebujesz teleskopowej pilarki łańcuchowej zasilanej akumulatorem, ten model Black and Decker jest jedną z najlepszych opcji na rynku.

Najbardziej godnymi uwagi cechami tej zasilanej akumulatorem piły do ​​przycinania są jej 20 cm ostrze, które pozwala na optymalną średnicę cięcia gałęzi i całkowita waga 3,7 kg, co czyni ją lekką i poręczną piłą łańcuchową do przycinania.

Ten model pilarki łańcuchowej zasilanej bateryjnie można łatwo zdemontować w celu szybkiego transportu i przechowywania. Posiada centralne przedłużenie, które wydłuża jego użytkowanie o 2 do 3 metrów i może osiągnąć wysokość do 4,5 metra.

Kolejną ważną cechą jest to, że w zestawie znajduje się akumulator 18 V i ładowarka. Dodatkowo pilarka wyposażona jest w antypoślizgowy uchwyt, który zapewnia użytkownikowi większy komfort i kontrolę.

Bez wątpienia ten akumulatorowy sekator łańcuchowy jest idealnym narzędziem dla tych, którzy chcą przycinać drzewa w swoim gospodarstwie lub dbać o drzewa owocowe.

WIĘCEJ?

 • Doskonały model teleskopowy – Jest to jedna z najlepszych na rynku pilarek łańcuchowych na wysięgniku lub teleskopowych na baterie.
 • Lekki i łatwy w użyciu – ma ostrze o długości 20 cm i waży 3,7 kg, dzięki czemu jest bardzo lekki i wygodny w obsłudze.
 • Zasięg ponad 4,5 m – Wyposażony w przedłużenie centralne, które rozszerza zakres użytkowania do ponad 4,5 m nad głową.
 • Kompletny zestaw — zestaw zawiera ładowarkę i baterię litową 18 V, której potrzebuje do działania.

MINUSY?

 • Przycinanie — ta bezprzewodowa piła do przycinania nie jest tak przydatna do innych zadań, jak poprzednie modele uniwersalne.

Poradnik zakupów: jaką pilarkę akumulatorową kupić?

Na rynku dostępna jest szeroka gama pilarek akumulatorowych. Aby ułatwić Ci to, przedstawiamy kilka wskazówek i zaleceń, które pomogą Ci dokonać właściwego zakupu.

Aby pomóc Ci znaleźć najlepszą opcję, zalecamy zapoznanie się zarówno z naszą szczegółową analizą, jak i recenzjami, które można znaleźć na naszej stronie internetowej, dotyczącymi najwybitniejszych bezprzewodowych pilarek każdej marki.

Nasze porady dotyczące wyboru najlepszej pilarki łańcuchowej zasilanej akumulatorem

Najlepszą rzeczą do zrobienia przed zakupem pilarki łańcuchowej zasilanej akumulatorem lub jakiejkolwiek innej pilarki łańcuchowej jest podjęcie następujących kroków przed podjęciem decyzji:

 • Znajdź jak najwięcej informacji o modelach, które Cię najbardziej interesują. Ważne jest, aby być drobiazgowym i dokładnie wiedzieć, które pilarki akumulatorowe najbardziej Cię interesują. Sprawdź, czy pilarka akumulatorowa do przycinania będzie dla Ciebie bardziej przydatna, czy też szukasz bardziej wszechstronnego i mocniejszego modelu. Pamiętaj, że pilarka akumulatorowa jest generalnie lżejsza i bardziej zwrotna, ale jej ostrze jest mniejsze.
 • Porównaj wydajność, dane techniczne i korzyści każdego z nich. Gdy to zrobisz, możesz zważyć zalety i wady każdej pilarki łańcuchowej zasilanej bateryjnie i sprawdzić, czy mieszczą się w Twoim budżecie.
 • Zwróć uwagę na żywotność baterii: podstawowym aspektem przy wyborze jednego lub drugiego modelu jest żywotność baterii. Im dłuższa żywotność akumulatora piły łańcuchowej, tym dłużej możesz pracować bez konieczności używania zapasowego akumulatora lub jego ładowania. Należy pamiętać, że im dłuższa żywotność baterii, tym ogólnie droższa jest piła łańcuchowa.
 • Przeczytaj recenzje innych kupujących i zobacz, jak je oceniają. Ten trzeci punkt jest bardzo interesujący, ponieważ w ciągu kilku minut możesz poznać opinię wielu osób i zrozumieć mocne i słabe strony każdej bezprzewodowej piły łańcuchowej.
 • Sprawdź ceny pił łańcuchowych w różnych sklepach, zarówno fizycznych, jak i internetowych. Należy pamiętać, że bardzo często ta sama bezprzewodowa pilarka łańcuchowa ma różne ceny ze względu na koszty wysyłki, dostawcę i możliwe oferty.
 • Skorzystaj z wszelkich ofert lub rabatów, które mogą być dostępne, aby kupić piłę łańcuchową do akumulatorów znacznie taniej. Chociaż w okresie wyprzedaży zawsze są duże zniżki, coraz częściej oferty są dostępne przez cały czas, więc miej oko.

Ile kosztują pilarki akumulatorowe?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że w niektórych przypadkach pilarki łańcuchowe są sprzedawane bez ładowarki lub samych akumulatorów i będziesz musiał je kupić osobno, jeśli nie masz tych akcesoriów.

Często zdarza się również, że cena pilarki łańcuchowej na baterie różni się w zależności od sklepu ze względu na koszty wysyłki, pochodzenie dystrybutora lub możliwe promocje.

Przeglądając listy i katalogi najważniejszych marek, widzimy, że ceny pilarek akumulatorowych mogą wahać się od około dwustu euro do prawie dziewięciuset euro w przypadku niektórych droższych modeli.

Wreszcie, niedawno pojawiły się mini pilarki akumulatorowe, które mogą być bardzo przydatne przy małych pracach, ale prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim będą bardziej przystępne cenowo.

Leave a Comment