Jaką Piłę łańcuchową Wybrać?

Mocna i nieskończona mobilność pilarka termiczna jest praktyczna do wykonywania dużych prac związanych z cięciem.

Ponieważ jednak nie wszystkie pilarki termiczne są sobie równe, Maisonae sprawdził dziesiątki modeli, aby zapewnić Ci jeden z najlepszych. Wybór zespołu? ? Husqvarna – 120 Mark II, urządzenie o łatwej obsłudze i obsłudze przyjaznej dla środowiska.

Pilarka spalinowa to bez wątpienia najmocniejsza pilarka dostępna na rynku. Jego fenomenalne właściwości z pewnością wynikają z jego sposobu działania, który bardzo różni się od innych typów urządzeń. Działa na paliwie bezołowiowym. Jego silnik jest więc bardzo mocny. Umożliwia wykonywanie prac związanych z przycinaniem, okrzesywaniem i cięciem wszystkich rodzajów drewna, zarówno pni żywicznych, jak i twardych. To bardzo potężne urządzenie jest również bardzo niebezpieczne. Jego stosowanie jest więc polecane profesjonalistom lub wytrawnym ogrodnikom-amatorom, przyzwyczajonym do używania piły łańcuchowej.

Jeśli masz duży ogród lub masz pewne rodzaje drewna, z którymi trudno się pracuje, najlepszym wyborem, jakiego możesz dokonać, jest zaopatrzenie się w piłę termiczną. Jak dokonać wyboru, aby mieć pełną satysfakcję po każdej pracy? Jakie rodzaje pił łańcuchowych są dostępne na rynku? I wreszcie, jak zapewnić metodyczną i skuteczną konserwację swojego urządzenia termicznego? Odpowiemy na wszystkie te pytania, abyś mógł w pełni bezpiecznie wykorzystać osiągi swojej przyszłej piły termicznej.

jaką piłę spalinową wybrać

Dlaczego ufać Maisonae?

Każdy może zapoznać się z charakterystyką techniczną produktu. Ale to, co wymaga czasu, doświadczenia, to porównanie dziesiątek artykułów między nimi.

W Maisonae nasi eksperci zazwyczaj spędzają ponad 50 godzin na badaniu każdego produktu, przeglądając instrukcje od A do Z, recenzje i opinie użytkowników, testy rynkowe i analizy. Każdy z naszych 250 000 czytelników miesięcznie ma swoje unikalne potrzeby i nie chodzi tylko o dokonanie wyboru, który “pasuje do rachunku”: chodzi o znalezienie najlepszego dla siebie wyboru! Nasze oprogramowanie przeszukuje sieć, aby znaleźć najlepszą ofertę od każdego sprzedawcy.

Zachęcamy do przeczytania kim jesteśmy i jak pracujemy. A przede wszystkim przestań kupować śmieci! — Redakcja Maisonae

Nasza opinia: najlepsza piła termiczna

Pilarka spalinowa 120 Mark II firmy Husqvarna

jaką piłę spalinową wybrać

Szukasz łatwej w obsłudze pilarki spalinowej o niskim poziomie emisji? Model Husqvarna 120 Mark II to dobry wybór.

Mocne strony: technologia x-torq, łatwa obsługa

Kryteria testowe, które braliśmy pod uwagę

Wybór odpowiedniej piły termicznej jest ważny, ponieważ jest używany do intensywnych prac konserwacyjnych. Musisz zatem upewnić się, że wybrałeś wydajne i bezpieczne urządzenie, które pozwoli Ci pracować oszczędzając czas i energię. Oto kilka wskazówek do rozważenia.

  • Moc i łańcuch. Moc piły termicznej można mierzyć w watach, ale także w cm³. W watach niektóre modele mogą bardzo szybko osiągnąć 7000 watów. Są bardzo potężne. Odpowiednia prowadnica łańcucha musi uzupełniać tę moc. Ogólnie jest to około 40 cm, ale można mieć do 50 cm. Na urządzeniu o tej mocy najczęściej używany jest łańcuch typu dłuta. Pozwala na pracę na dużym twardym drewnie. Należy również wziąć pod uwagę prędkość obrotową łańcucha. Im jest wyższy, tym lepiej!
  • Opcje. Sprawdź, czy start odbywa się bez większych trudności. Praktyczny jest uchwyt ułatwiający rozruch. Oprócz tego sprawdź środki bezpieczeństwa. Wyłącznik bezpieczeństwa i łatwy do włączenia hamulec łańcucha znacznie zmniejszają ryzyko wypadku. Do tego należy dodać system antyodrzutowy, aby zapobiec podskakiwaniu łańcucha podczas pracy. Urządzenie musi być również wystarczająco lekkie, aby można je było łatwo konserwować: wybierz maksymalną wagę 7 kg. Jego rączka wyposażona w system antywibracyjny zwiększy komfort użytkowania. Uważaj też na hałas! Dobrym pomysłem jest model poniżej 90 dB.
  • Wywiad. To jest wielka wada piły termicznej. Wymaga dużo konserwacji. Zdecyduj się na model, który używa kilku narzędzi do jego konserwacji. Ponadto łańcuch musi być łatwy w utrzymaniu, aby utrzymać wydajność urządzenia na najwyższym poziomie! Zastanów się również nad wyborem kompaktowego modelu, który ułatwi przechowywanie.
jaką piłę spalinową wybrać

Piła spalinowa: bestsellery w październiku 2022 r.

jaką piłę spalinową wybrać

Piła spalinowa GT Garden 58 cm3, 3,5 KM, prowadnica 50 cm, 2 łańcuchy

jaką piłę spalinową wybrać

GREENCUT GS620X – Pilarka spalinowa z 2-suwowym silnikiem 62 cm3 3,8 KM z ostrzem 20”, Easy-Start, systemem antywibracyjnym, technologia TRU-SHARP

jaką piłę spalinową wybrać

McCulloch CS 35S Petrol Chainsaw: Pilarka łańcuchowa z silnikiem o mocy 1400 W, prowadnicą 35 cm, silnikiem dwusuwowym, hamulcem łańcucha o podwójnym działaniu (nr art. 00096-76.247.14)

Twoje najczęściej zadawane pytania

Co to jest 4-suwowa piła łańcuchowa? 2-suwowa piła łańcuchowa?

Jeśli musisz użyć piły termicznej, dobrze, że znasz pewną terminologię, która jest dość powszechna w tej dziedzinie. Gdyby na przykład poproszono Cię o omówienie różnic między pilarką dwusuwową a czterosuwową, czy byłbyś w stanie udzielić jasnej i precyzyjnej odpowiedzi? Pozwól nam pomóc.

Piła łańcuchowa dwusuwowa to piła łańcuchowa, której silnik ma dwusuwowy cykl spalania. Aby silnik eksplodował, jest wyposażony w świecę zapłonową, która wytwarza iskrę. Spalanie odbywa się poprzez precyzyjną mieszankę benzyny i oleju. Ta mieszanka umożliwia automatyczne i stałe smarowanie silnika piły łańcuchowej. Możliwe jest samodzielne wykonanie mieszanki lub kupienie jej już wyprodukowanej w wyspecjalizowanych sklepach. Wydajność tego rodzaju cyklu dwusuwowego jest bardzo korzystna. Jest jednak dość zanieczyszczający i nadal jest bardzo głośny. Nie oznacza to jednak, że wielu użytkowników pilarek termicznych nadal preferuje cykl 2-suwowy.

Pilarka 4-suwowa może pracować na oleju napędowym lub benzynie. Do pracy urządzenia nie jest konieczne sporządzanie mieszanki olejowo-benzynowej. Brak miski olejowej silnika. Ponadto, nawet jeśli posiada zbiornik na olej silnikowy, olej ten nie jest przeznaczony do smarowania silnika, jak ma to miejsce w przypadku piły łańcuchowej 2-suwowej, ale służy do smarowania łańcucha. Jest mniej zanieczyszczający, ale nadal dość głośny.

Jak dbać o swoją pilarkę spalinową?

Pilarka spalinowa to urządzenie, którego długotrwałe użytkowanie wymaga regularnej i metodycznej konserwacji. Dobrze utrzymany, możesz spokojnie używać swojej pilarki przez wiele lat. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zakup gotowej mieszanki sprzedawanej w sklepach do pilarek 2-suwowych. Jest ogólnie lepszej jakości niż domowa mieszanka, ponieważ proporcje są lepiej przestrzegane. I właśnie, jedną z najczęstszych przyczyn awarii piły łańcuchowej benzynowej jest niedopasowanie proporcji mieszanki lub zła konserwacja.

jaką piłę spalinową wybrać

Opierając się na zaleceniach producenta, pamiętaj o przestrzeganiu interwałów czyszczenia zbiornika i łańcucha, aby zapewnić najlepszą wydajność. Łańcuch należy ostrzyć tak regularnie, jak to możliwe. Oczywiście nie chodzi o robienie tego z włączonym lub po prostu wyłączonym urządzeniem. Pamiętaj, aby najpierw schłodzić piłę spalinową. Dobrze jest również przeprowadzać okresowe kontrole różnych części urządzenia w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności lub niewielkich anomalii. Im wcześniej wykryte zostaną problemy, tym łatwiej będzie je naprawić.

Uważaj jednak, aby nie bawić się w czeladnika! Jeśli zauważysz problem, najlepiej zwrócić się do profesjonalnego, najlepiej obsługi posprzedażowej danej marki. Dzięki temu nie ryzykujesz utraty gwarancji. Podczas przechowywania pilarki spalinowej umieść ją w miejscu, w którym nie jest prawdopodobne, że spadnie i nie zrani kogoś, a nawet sama się uszkodzi.

Podsumowując: jaką piłę termiczną wybrać?

Dobra wydajność cięcia ? Husqvarna – 120 Mark II pozwala na łatwe wykonywanie różnych prac związanych z cięciem. Do tego dochodzą różne technologie, które gwarantują łatwy rozruch, przyjazną dla środowiska eksploatację i mniejsze zużycie.

Leave a Comment