Prezentacja i Recenzje – Piła łańcuchowa Stihl

Historia Firmy Stihl

Firma Stihl pochodzenia niemieckiego została założona w 1926 roku przez Andreasa Stihla. Na rynku francuskim jest obecna od prawie 70 lat. W 1950 roku marka pilarek Stihl zaistniała we Francji dzięki pomocy wyłącznego importera. Następnie, w 1984 roku, niemiecka firma stworzyła własną francuską filię dystrybucyjną, aby rozwijać swój wizerunek w kraju i promować swoje produkty.

Firma produkuje narzędzia silnikowe dla ogrodnictwa i leśnictwa, wycinając drewno rewolucyjnymi technologiami.

Pilarki Spalinowe Stihl

Marka opracowała gamę pilarek termicznych Stihl dla osób prywatnych i profesjonalistów. Te piły łańcuchowe były dostępne w różnych seriach. Każda seria odpowiada konkretnym zastosowaniom.

Pilarki Spalinowe Stihl do Domów i Ogrodów

Oprócz modeli pilarek termicznych do parków i osiedli oraz do prac leśnych seria MS obejmuje urządzenia do użytku domowego (np. pilarka MS 170) dla osób prywatnych lub rzemieślników.

Ich lekkość i zwarta konstrukcja umożliwiają wykonywanie drobnych prac konserwacyjnych, takich jak wycinanie drzew lub krzewów, cięcie drewna opałowego czy prace budowlane z drewna. Te małe modele ważą tylko od 2 do 4 kg. Te wysokiej klasy pilarki termiczne są w przystępnych cenach od 200 € do 600 €.

Pilarka spalinowa Stihl MS 170Pilarka spalinowa Stihl MS 180
Potężny1300W1500W
Waga4,1 kg4,1 kg
ZaletyDoskonała jakość produktu
Wszechstronny i kompaktowy model
Łatwy w użyciu
Niezawodny produkt
Łatwy w użyciu
Ergonomiczny i wygodny model
Doskonała wydajność

Pilarki Spalinowe Stihl do Parków i Osiedli

piła łańcuchowa stihl

Seria MS składa się z pilarek termicznych przeznaczonych dla rolników, architektów krajobrazu lub rzemieślników. Narzędzia te można wykorzystać do wykonywania złożonych prac lub prac rolniczych.

Ponadto urządzenia te mogą być używane przez osoby fizyczne, jeśli użytkownik jest wystarczająco doświadczony.

Ta gama pił łańcuchowych jest wszechstronna i bardzo mocna. Ich wydajność wyjaśnia ich wysoką wagę, która może wahać się od 5 do 6 kg. W porównaniu z konkurencją ceny pilarek termicznych są ważniejsze i wynoszą od 680 € do 900 €.

Pilarki Spalinowe Stihl dla Leśnictwa

Profesjonalna pilarka spalinowa STIHL MS 462 C-MProfesjonalna pilarka spalinowa STIHL MS 661
Potężny4400W5400W
Waga6,0 kg7,4 kg
Prowadnica łańcucha45 – 75cm55 do 80 cm
ZaletyModel ergonomiczny
Poręczny model
Niezawodny produkt
Hiper mocny model

Wśród serii MS znajdują się modele pilarek termicznych przeznaczonych do wykonywania prac leśnych. Przeznaczone są dla profesjonalistów leśnych (eksploatacja drzew leśnych). Te wydajne urządzenia są idealne do cięcia, prac wielkogabarytowych i ścinki.

Te osiągi są spowodowane imponującymi silnikami cieplnymi, które mogą ważyć do 10 kg. Najcięższe są najpotężniejsze w serii. Istnieją jednak wyczynowe, ale lżejsze modele o minimalnej wadze 4 kg. Ich ceny są więc wyższe. Najmocniejsze modele kosztują od 780 € do 1850 €.

Pilarki Do Przycinania Stihl

Marka Stihl oferuje również szereg pilarek do prac związanych z przycinaniem. Jest to proces polegający na ścinaniu gałęzi drzewa w celu ukierunkowania jego wzrostu. Ich modele są lekkie i wydajne. Dzięki temu ich lekkość i ergonomiczne uchwyty umożliwiają precyzyjne prowadzenie.

Urządzenia te, odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i osób prywatnych, dają możliwość wykonywania prac wklęsłodrukowych, treningowych przycinania czy prostych prac demontażowych. Ich waga waha się od 2 do 4 kg. Ceny są wyższe, a zakres zaczyna się od około 400 € i dochodzi do 740 €.

Pilarki Elektryczne Stihl

Marka opracowała gamę elektrycznych pił łańcuchowych Stihl dostępnych w różnych seriach. Urządzenia te mogą być wyposażone w akumulator lub kabel podłączony do sieci. Podobnie jak w przypadku pilarek termicznych, każda seria odpowiada konkretnym zastosowaniom w zależności od tego, czy jesteś osobą indywidualną, czy profesjonalistą.

Elektryczna Piła łańcuchowa Stihl

Seria MSE jest wygodna, ponieważ ten typ przewodowych pilarek elektrycznych jest cichy. Dzięki swojej mocy nadaje się do skomplikowanych prac. Te elektronarzędzia zwykle ważą więcej niż modele zasilane bateryjnie, od 4 do 6 kg.

Ceny tych maszyn mogą wahać się od 150€ do 770€. Podobnie jak modele termiczne, ta seria ma ergonomiczne uchwyty z łatwym startem. Aby uniknąć przypadkowego rozłączenia, w modelach tej serii zastosowano system mocowania kabla.

piła łańcuchowa stihl

Elektryczna Piła łańcuchowa Stihl

Seria MSA odpowiada wszystkim pilarkam akumulatorowym Stihl. Bardzo ciche i lekkie pilarki te mają różne zalety. Są bardzo wydajne i dlatego idealnie nadają się, jeśli wybierzesz ten model do drobnych prac konserwacyjnych w ogrodzie lub cięcia drewna opałowego.

Waga waha się od 2 do 3,5 kg, co czyni te narzędzia bardzo praktycznymi i poręcznymi.

Autonomia tych pilarek waha się od 15 do 55 minut. Zasadniczo zależy to od pojemności zakupionej baterii, a także od rodzajów prac, które będziesz wykonywać. Pilarki Stihl to dobry asortyment, a nawet wysokiej klasy narzędzia, nierzadko można zobaczyć różne produkty między 300 a 400 €.

Wniosek

Marka Stihl to wiodąca pilarka łańcuchowa na świecie. Posiada bardzo szeroką gamę modeli elektrycznych i termicznych. Oferuje zarówno produkty odpowiednie do drobnych prac konserwacyjnych, jak i bardziej wydajne narzędzia do dużych prac (prace ścinkowe, stolarskie itp.). Ich wysokiej jakości produkty są uważane za high-endowe, co tłumaczy ich wysoką politykę cenową.

Ponadto istnieją inne marki, które są konkurentami firmy Stihl, w szczególności marki Husqvarna i Echo.

Stworzyliśmy również sekcję dotyczącą każdej z różnych marek pilarek, które obecnie istnieją na rynku francuskim, które mogą Cię zainteresować.

Leave a Comment