Najlepsze Piły łańcuchowe Echo: Recenzje i Porównania

Marka pilarek Echo liczy prawie pięćdziesiąt modeli i jest obecnie jedną z najciekawszych marek na rynku. Nie bez powodu ma jedne z najlepszych pił łańcuchowych.

Jeśli szukasz dobrej pilarki do przycinania, ścinania lub cięcia drewna opałowego, marka Echo jest bardzo dobrym wyborem dzięki jakości i wydajności swoich pilarek spalinowych.

Aby pomóc Ci znaleźć piłę łańcuchową Echo, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, możesz zobaczyć w tym przewodniku pełną analizę najlepszych narzędzi marki wraz ze wszystkimi jej funkcjami i wydajnością.

5 Najlepszych Pił łańcuchowych Echo na Rynku

Piła łańcuchowa Echo 2511 TES – Najlżejszy Sekator

piła spalinowa echo

Szukasz małej piły łańcuchowej Echo? Ten model przeznaczony do prac związanych z przycinaniem jest jednym z najlżejszych na rynku o wadze 2,3 kg i najmocniejszym w swojej kategorii.

Dzięki profesjonalnemu 2-suwowemu silnikowi o pojemności 25 cm3 gwarantuje doskonałą moc roboczą, co w połączeniu z 1,51 KM i 25 cm długością ostrza czyni go idealnym kandydatem. Pilarka Echo 2511 jest wyposażona w cyfrowy układ zapłonowy CDI, rozrusznik paliwa i system łatwego startu ES-Start.

Pilarka Echo CS 2511 TES wyposażona jest w sprężynowy system antywibracyjny, wysuwany pierścień zaciskowy, samopowrotny dławik oraz regulowaną profesjonalną pompę smaru, która jest obsługiwana przez sprzęgło.

Należy również zauważyć, że jego konstrukcja ułatwia przycinanie gałęzi i jest bardzo poręczna dzięki ergonomicznej rękojeści i zgrupowanym przyciskom sterującym.

Wreszcie, jest wyposażony w filtr powietrza G-Force, podwójny hamulec bezwładnościowy łańcucha, napinacz łańcucha bocznego i osłonę drążka znajdują się w zestawie. Podsumowując, jest to świetny model do przycinania drzew, o czym można się przekonać, czytając recenzje pił łańcuchowych Echo CS 2511.

BARDZO ?

 • Jedna z najlżejszych – Jest to jedna z najlżejszych małych pilarek Echo na rynku.
 • Profesjonalna piła łańcuchowa do przycinania — jest to profesjonalna pilarka łańcuchowa Echo, która charakteryzuje się doskonałą zwrotnością i ma ergonomiczną kierownicę oraz zgrupowane przyciski sterujące.
 • Silnik 2-suwowy – Ma 2-suwowy silnik o pojemności 25 cm3, mocy 1,51 KM i długości ostrza 25 cm.
 • Dobrze wyposażony – wyposażony w cyfrowy układ zapłonowy CDI, łatwy rozruch ES-Start, antywibrację, pierścień zaciskowy, ergonomiczną kierownicę, hamulec łańcucha, napinacz boczny, listwę osłonową itp.

MNIEJSI?

 • Specyficzne przycinanie — jest specjalnie zaprojektowane do prac związanych z przycinaniem. Istnieją inne, mocniejsze pilarki z dłuższym ostrzem do innych prac.

Pilarka łańcuchowa Echo CS 352 – Kompletna i Wszechstronna

piła spalinowa echo

Piła łańcuchowa Echo CS 352 oferuje bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny i jest idealna dla ogrodników domowych lub sadowników oraz właścicieli małych gospodarstw.

Najważniejsze dane techniczne tego narzędzia to jego pojemność 34 cm3, moc 1,78 KM i długość prowadnicy 35 cm. Silnik jest wyposażony w system łatwego rozruchu Es Start, cyfrowy zapłon iskrowy i pompkę paliwową, które zapewniają bezproblemowy, prosty i bezpieczny rozruch.

Na uwagę zasługuje również zbiornik paliwa o pojemności 0,25 litra, bezwładnościowy hamulec łańcucha z podwójną kotwicą, napinacz łańcucha bocznego oraz automatyczny i regulowany system smarowania.

Został zaprojektowany z bardzo skutecznym systemem antywibracyjnym i wyposażony w zintegrowany dławik, system wstępnego filtrowania G-Force i siatkę o wysokiej gęstości. Waży 4 kg i jest bardzo poręcznym i łatwym w użyciu narzędziem.

Wreszcie, pilarka łańcuchowa Echo 352 ES jest bardzo łatwa w utrzymaniu dzięki dostępnej pokrywie i konstrukcji filtra powietrza. Ponadto certyfikat EUST5 gwarantuje bardzo niski poziom emisji.

BARDZO?

 • Kompletna i ekonomiczna – jest to bardzo kompletna, wszechstronna i ekonomiczna piła łańcuchowa. Idealny dla osób indywidualnych.
 • Dobra moc – ma kierownicę 35 cm, 1,78 KM i pojemność 34 cm3.
 • Łatwy w uruchomieniu i obsłudze – system łatwego rozruchu ES-Start i cyfrowy zapłon magnetyczny.
 • Najnowocześniejszy sprzęt – Wyposażony w system antywibracyjny, bezwładnościowy hamulec łańcucha, napinacz łańcucha, automatyczny i regulowany system smarowania, osłonę drążka oraz filtry G Wytrzymałość.

MNIEJSI?

 • Model pośredni – istnieją inne modele pilarek Echo do konkretnych zadań, a także maszyny o większej mocy.

Pilarka łańcuchowa Echo CS 501 SX – Prowadnica 45 cm

piła spalinowa echo

Pilarka łańcuchowa Echo CS 501 SX należy do profesjonalnej kategorii marki, która wyróżnia się jako jeden z najmocniejszych modeli z najlepszym wyposażeniem i funkcjami.

Przede wszystkim zwracamy uwagę na dużą moc 2,57 kW, która w połączeniu z pojemnością skokową 50,2 cm3 i dużą listwą o długości 45 cm sprawia, że ​​maszyna ta jest idealnym wyborem do cięcia kłód dobrej wielkości i wykonywania długich lub wymagających prac .

Ponadto ma ergonomiczny kształt, dobry uchwyt i niską wagę 4,7 kg, co sprawia, że ​​jest wygodny i dość łatwy w obsłudze. System antywibracyjny zmniejsza zmęczenie w porównaniu z innymi modelami.

Wreszcie, jego wyposażenie obejmuje również łatwy rozruch i układ zapłonowy CDI, bezwładnościowy hamulec łańcucha zapewniający bezpieczeństwo podczas pracy oraz napinacz łańcucha bocznego ułatwiający regulację łańcucha.

BARDZO?

 • Model profesjonalny – To jeden z topowych modeli, ponieważ łączy w sobie maksymalną moc, duże ostrze i wysokiej jakości osprzęt.
 • High Power – To jedna z najmocniejszych pilarek o mocy 2,57 kW i pojemności 50,2 cm3.
 • Rozmiar pręta – w tym przypadku maszyna jest wyposażona w pręt o długości 45 cm, który jest idealny do cięcia kłód o odpowiedniej wielkości.
 • Bardzo dobrze wyposażony – ma dobre urządzenie antywibracyjne, zapłon CDI, system łatwego startu, hamulec łańcucha, napinacz boczny itp.

MNIEJSI?

 • Potrzebujesz dobrego budżetu – to jedna z najdroższych pilarek marki Echo, ponieważ jest przeznaczona dla profesjonalistów i wymagających prac.

Pilarka łańcuchowa Echo CS 420 – Z Bardzo Dobrą Mocą

piła spalinowa echo

Przedostatnim z analizowanych modeli jest piła łańcuchowa Echo 420, dobrze wyważona i łatwa w obsłudze maszyna, idealna do wykonywania wielu prac przy niewielkim wysiłku i maksymalnej jakości.

Wyróżnia się pojemnością 40,2 cm3, mocą 2,18 KM i drążkiem o długości 38 cm przy łącznej masie 4,6 kg.

Jego silnik jest wyposażony w system łatwego rozruchu Es Start, cyfrowy zapłon CDI i pompkę paliwową dla łatwego, bezpiecznego i bezwysiłkowego rozruchu. Konserwacja jest również bardzo łatwa dzięki dostępnej pokrywie i dwuczęściowemu filtrowi powietrza.

Posiada system redukcji drgań, który poprawia komfort użytkownika podczas pracy, a wysoki stosunek mocy do masy zapewnia idealną zwrotność.

Wreszcie, jest wyposażony w dwa hamulce łańcucha, bezwładnościowy hamulec łańcucha, regulowaną smarownicę obsługiwaną przez sprzęgło piły łańcuchowej Echo oraz system wstępnego filtrowania G.-Force w celu zmniejszenia narażenia silnika na pył i zanieczyszczenia.

BARDZO?

 • Mocny i zrównoważony – to bardzo mocny, zrównoważony i zwrotny model.
 • Good Size Bar – ma pojemność 40,2 cm3, moc 2,18 KM i długość kierownicy 38 cm.
 • Wydajny silnik — silnik z łatwym rozruchem, cyfrowym zapłonem magneto i katalizatorem redukującym emisję CO.
 • Dobre akcesoria – Wyposażony w łatwo dostępną pokrywę, dwuczęściowy filtr powietrza, pompkę paliwową, system antywibracyjny, bezwładnościowy hamulec łańcuchowy, automatyczny i regulowany system olejowania oraz osłonę drążka w zestawie.

MNIEJSI?

 • Trochę ciężka – będąc najpotężniejszą z pięciu pilarek, jest też najcięższa o łącznej wadze 4,6 kg.

Pilarka łańcuchowa Echo CS-280TES – Idealna do Pielęgnacji Drzew

piła spalinowa echo

Marka wyróżnia się dobrymi modelami do przycinania, a jednym z najciekawszych jest pilarka łańcuchowa Echo CS 280 T, która łączy w sobie lekkość, zwartość i doskonałe wyposażenie do prac związanych z przycinaniem gałęzi.

Przy wadze 3 kg, mocy 1,07 kW i pojemności 26,9 cm3 oferuje jeden z najlepszych w swojej klasie stosunku masy do mocy. Ponadto, jak to zwykle bywa w tego typu maszynach, jest ona wyposażona w prowadnicę o długości 25 cm.

Wchodząc nieco bardziej w szczegóły, jego wyposażenie obejmuje system łatwego rozruchu, cyfrowy zapłon CDI, filtr powietrza z karafką, system antywibracyjny, bezwładnościowy hamulec łańcucha, naciąg łańcucha bocznego oraz automatyczną i regulowaną pompę.

Podsumowując, jest to piła łańcuchowa Echo do przycinania, którą należy wziąć pod uwagę, jeśli potrzebujesz lekkiego, poręcznego narzędzia do przycinania o dobrych funkcjach, przeznaczonego dla profesjonalistów i którego cena jest przez to nieco wysoka, jeśli porównamy ją z innymi modelami różnych marek .

BARDZO?

 • Model do przycinania – Jedna z najlepiej sprzedających się pilarek Echo w kategorii przycinania dzięki dobrej wydajności.
 • Kompaktowy i lekki – Jest to model kompaktowy, ważący zaledwie 3 kg, a dzięki drążkowi o długości 25 cm jest bardzo łatwy w obsłudze.
 • Dobrze wyposażony – cyfrowy układ zapłonowy, system antywibracyjny, hamulec łańcucha, napinacz boczny, pompa automatyczna itp.
 • Stosunek mocy do masy — ma doskonały stosunek mocy do masy, dzięki czemu jest łatwy w użyciu.

MNIEJSI?

 • Są lżejsze modele – W ramach marki wciąż istnieje kilka jeszcze lżejszych modeli, choć ich cena jest wyższa.

Poradnik zakupów: którą Piłę łańcuchową Echo kupić?

Asortyment pił łańcuchowych Echo jest dość obszerny i oferuje wszelkiego rodzaju narzędzia. Dlatego ważne jest, aby mieć jasność co do tego, co należy wziąć pod uwagę porównując różne modele.

Nasze Wskazówki Dotyczące Wyboru Najlepszej Pilarki McCulloch

Wśród najciekawszych zaleceń pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest wykorzystanie piły łańcuchowej. Specjalny model do przycinania nie ma nic wspólnego z innymi, znacznie mocniejszymi pilarkami z dłuższymi ostrzami.

Ponadto, w zależności od Twoich preferencji i zadań, które wykonujesz regularnie, możesz również rozważyć zakup pilarki elektrycznej lub akumulatorowej. Choć w przypadku marki Echo najważniejszymi modelami są benzyna, to jest to opcja, która jest zawsze obecna.

Przydatne jest również poznanie opinii innych użytkowników, czytając ich komentarze i oceny, zarówno na oficjalnej stronie internetowej, jak i na stronach zakupów online pił łańcuchowych Echo, takich jak Amazon i inne.

Ile Kosztują Piły łańcuchowe McCulloch?

Ze względu na różnorodność pilarek Echo ich zakres cenowy jest bardzo szeroki. Należy również wziąć pod uwagę, że cena piły łańcuchowej Echo może się różnić w zależności od sklepu internetowego, sprzedawców lub kosztów wysyłki.

Najtańsze pilarki to piły wielozadaniowe i niektóre modele elektryczne od 200 euro, a często najdroższe są pilarki leśne, które mogą sięgać nawet 1000 euro.

Leave a Comment