Najlepsze Pilarki Spalinowe: Recenzje i Porównania

W tym sektorze jedną z najważniejszych kategorii są pilarki spalinowe. Są to prawdopodobnie najpotężniejsze i najbardziej wszechstronne narzędzia na rynku.

Wśród zalet tej kategorii pilarek łańcuchowych jest duża moc małych modeli do przycinania, a także narzędzia do cięcia drewna opałowego i profesjonalny sprzęt do wymagającej ścinki. Nie jest to zatem zwykła piła łańcuchowa do cięcia drewna opałowego.

W tym przewodniku masz do swojej dyspozycji analizę, w której wyjaśniamy wszystkie cechy najlepszych modeli, abyś mógł znaleźć piłę łańcuchową benzynową, która najlepiej pasuje do tego, czego szukasz.

5 Najlepszych Na Rynku Pilarek Akumulatorowych

Piła łańcuchowa Husqvarna 135 — Idealna Dla Osób i Profesjonalistów

piła spalinowa

Przede wszystkim pilarka spalinowa Husqvarna 135 to doskonały wybór, jeśli potrzebujesz wysokiej jakości narzędzia, które jest łatwe w obsłudze i ma dobrą manewrowość. Jest to bardzo dobry wybór zarówno dla osób prywatnych do użytku okazjonalnego, jak i dla profesjonalnych stolarzy czy rzemieślników.

Najważniejszymi danymi technicznymi tego modelu są jego pojemność 40,9 cm3, moc 2 KM i duża belka o długości 40 cm. Dzięki wadze zaledwie 4,8 kg jest to bardzo łatwa w obsłudze i ergonomiczna pilarka spalinowa.

Podobnie jak cała gama Husqvarna, jest ona wyposażona w wysoce wydajny silnik X-Torq, który zmniejsza zarówno zużycie paliwa, jak i emisję spalin. Ponadto posiada system łatwego startu Smart Start, który ułatwia uruchomienie maszyny.

Jeśli chodzi o resztę wyposażenia, zawiera TrioBrake, tak zwany, ponieważ piłę łańcuchową można hamować za pomocą 3 różnych hamulców. Pierwsza prawą ręką, druga lewą, a ostatnia jest aktywowana przez bezwładność, aby zapewnić zawsze duże bezpieczeństwo.

Ten model ma również system wtrysku powietrza, który utrzymuje silnik w czystości, amortyzatory zaprojektowane do pochłaniania drgań i połączoną kontrolę zatrzymania.

Filtr powietrza jest zablokowany, co ułatwia czyszczenie i konserwację, a łańcuch można napinać bez użycia narzędzi.

BARDZO?

 • Stosunek jakości do ceny — jest to jedna z najlepszych pilarek spalinowych w stosunku do ceny.
 • Dobre osiągi – ma pojemność 40,9 cm3, moc 2 KM i długość ostrza 40 cm.
 • Wydajny silnik – Silnik X-Torq gwarantuje zmniejszone zużycie paliwa i emisję spalin.
 • Wysoce wyposażone – Posiada układ hamulcowy Trio, łatwy rozruch Smart Star, amortyzatory antywibracyjne, system wtrysku powietrza, napinacz łańcucha bocznego, tempomat kombinowany itp.

MNIEJSI?

 • Model średniozaawansowany – Chociaż jest to wszechstronne narzędzie, istnieją lepsze pilarki do przycinania i znacznie mocniejsze pilarki do bardzo wymagających zadań.

Pilarka łańcuchowa Greencut GS6800 — Ekonomiczna Opcja

piła spalinowa

Jeśli nie chcesz zainwestować dużo pieniędzy w zakup swojej benzynowej piły łańcuchowej, marka Greencut oferuje kilka maszyn w niższej cenie niż inni bardziej renomowani konkurenci. Jest to piła łańcuchowa polecana osobom, które potrzebują narzędzia do wyrębu i prac konserwacyjnych w swoim gospodarstwie.

Najbardziej godnymi uwagi cechami modelu GS6800 są jego moc 3,9 KM, pojemność skokowa 68 cm3 i duży brzeszczot o średnicy 55 cm, dzięki czemu jest to bardzo potężna piła łańcuchowa. Logicznie rzecz biorąc, to narzędzie jest cięższe niż inne pilarki, które do tej pory widziałeś, waży 7,5 kg.

Posiada duży dwusuwowy silnik benzynowy i system łatwego startu, dzięki czemu rozruch jest prostym zadaniem. Te cechy, wraz z przystępną ceną, sprawiają, że jest to jedna z najlepszych pilarek spalinowych na rynku.

Innym bardzo ważnym aspektem jest to, że został zaprojektowany z systemem antywibracyjnym Silent Block, aby zagwarantować użytkownikowi bardziej komfortowe środowisko pracy i zapewnić większą stabilność podczas pracy. W tym zakresie bardzo pomocna jest również ergonomiczna kierownica. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza tania piła spalinowa, to właśnie ta.

Jest to również bardzo bezpieczna piła łańcuchowa dzięki blokadzie akceleratora, pazurowi stopera, a zwłaszcza łańcuchowi wyposażonemu w technologię TruSharp, która zapobiega zacinaniu się. Wreszcie, spośród reszty wyposażenia, wyróżnia się napinacz łańcucha bocznego, który umożliwia zarówno wymianę, jak i napinanie bez użycia narzędzi.

BARDZO?

 • Ekonomiczna piła łańcuchowa — to jedna z najlepszych alternatyw, jeśli szukasz mocnej i ekonomicznej pilarki spalinowej.
 • Potężny – ma wyporność 68 cm, moc 3,9 KM i ostrze o długości 55 cm.
 • Silnik dwusuwowy – Jest wyposażony w silnik dwusuwowy i system zimnego rozruchu Easy Start.
 • Dobrze wyposażony – ma system antywibracyjny Silent Block, napinacz łańcucha bocznego, samoregulującą się pompę oleju i technologię Tru Sharp, która zapobiega blokadom.

MNIEJSI?

 • Mniej znana marka – jako mniej znana marka nie oferuje wydajności i jakości cięcia droższych pił łańcuchowych.

Pilarka łańcuchowa Stihl MS 181 – Bardzo Wszechstronna

piła spalinowa

Jeśli istnieje marka, która specjalizuje się w pilarkach spalinowych, to jest nią Stihl. W swoim obszernym katalogu pilarka MS 181 została specjalnie wyprodukowana do wykonywania zadań, takich jak cięcie drewna opałowego, pielęgnacja ogrodu, ścinanie małych drzewek lub konstrukcji drewnianych.

Najważniejszymi danymi technicznymi tej pilarki spalinowej Stihl są jej pojemność 31,8 cm3, moc 2 CV i ostrze o długości 35 cm, co czyni z niej bardzo kompletne narzędzie. Ponadto waży 4,3 kg i dlatego jest bardzo łatwy w obsłudze.

Powinieneś wiedzieć, że dzięki wydajnemu silnikowi zużywa o 20% mniej paliwa, a jego emisja jest o 70% niższa niż w przypadku innych konwencjonalnych pilarek. Model ten wyposażony jest również w system antywibracyjny, który minimalizuje drgania, ułatwiając tym samym pracę użytkownika.

Podobnie jak w przypadku reszty wyposażenia standardowego, zunifikowany system sterowania jest atrakcją, w którym wszystkie funkcje zimnego i gorącego startu, start i stop można obsługiwać jedną ręką. Kolejną ważną cechą jest dodatkowy układ hamulcowy QuickStop oraz system Stihl Ematic, który przez cały czas zapewnia optymalne smarowanie łańcucha.

Wreszcie łańcuch można trzymać z boku bez kontaktu z łańcuchem, oba zbiorniki są wyposażone w specjalne blokady, a filtr powietrza o długiej żywotności zapewnia dłuższe odstępy między czyszczeniem.

BARDZO?

 • Wysoce wszechstronna – jest to wysokowydajna spalinowa pilarka łańcuchowa do cięcia drewna opałowego, prac konserwacyjnych i małych ścinków.
 • WIELKA WYDAJNOŚĆ – ma pojemność 31,8 cm3, moc 2 KM i długość ostrza 35 cm.
 • Wysoce wydajny silnik — dzięki wydajnemu silnikowi jego emisja i zużycie paliwa są o 70% i 20% niższe niż w innych pilarkach łańcuchowych.
 • Najnowocześniejszy sprzęt – Wyposażony w system antywibracyjny, ujednoliconą kontrolę, dodatkowy układ hamulcowy QuickStop, automatyczne smarowanie łańcucha, napinacz łańcucha bocznego, specjalne blokady oraz filtr powietrza o długiej żywotności.

MNIEJSI?

 • Są modele o większej mocy – Istnieją znacznie mocniejsze pilarki spalinowe, takie jak ta od Husqvarna.

Pilarka łańcuchowa Einhell GC-PC 1435 – Wszechstronna Maszyna

piła spalinowa

Jeśli szukasz pilarki spalinowej, która jest wszechstronna i może być używana do różnych zadań, GC PC 135 jest bardzo dobrym wyborem do cięcia drewna opałowego, przycinania lub okrzesywania.

Ma średnią wagę, jest nieco cięższa niż konwencjonalne narzędzia do przycinania i jest wyposażona w prowadnicę 35 cm oraz łańcuch marki Oregon, co gwarantuje wysoką wydajność. Dodatkowo dzięki mocy 1,4 kW i niskiej cenie polecany jest dla osób posiadających posesję lub ogród.

Inną ważną kwestią jest to, że jest to łatwa do uruchomienia pilarka łańcuchowa z dobrym standardowym wyposażeniem. W szczególności ma automatyczny hamulec łańcucha dla maksymalnego bezpieczeństwa i system antywibracyjny dla wygodnej pracy.

Z drugiej strony zbiornik paliwa jest nieco mały i są oczywiście wyższe modele, ale są też droższe. Ogólnie rzecz biorąc, niedroga piła łańcuchowa gazowa o dobrej wydajności do najczęstszych zadań.

BARDZO?

 • Model budżetowy – Jak zwykle w przypadku marki Einhell, jest to dość niedroga piła łańcuchowa benzynowa.
 • Komponenty Oregon – Wyposażony jest w łańcuch i 35 cm kierownicę znanej marki Oregon.
 • Model uniwersalny – Możliwe jest wykonywanie prac związanych z przycinaniem, a także cięciem drewna opałowego i innymi podobnymi zadaniami.
 • Dobra wydajność – ma moc 1,4 kW, automatyczny hamulec łańcucha i system antywibracyjny zapewniający komfortową pracę.

MNIEJSI?

 • Mały zbiornik paliwa – Zbiornik paliwa jest dość mały, ale to również zmniejsza jego wagę.

Piła łańcuchowa Husqvarna 545 – Mocna Prowadnica o Długości 45 cm

piła spalinowa

Husqvarna Model 545 należy do kategorii profesjonalnych pilarek spalinowych i została zaprojektowana do przerzedzania, ścinania, ścinania i ścinania drzew o średniej wielkości. Jest to model wyróżniający się dużą mocą, niezawodnością i ergonomią.

Specyfikacje techniczne tej profesjonalnej benzynowej pilarki obejmują pojemność 50,1 cm3, moc 3,5 KM i długość ostrza 45 cm. Dzięki kompaktowej konstrukcji i wadze 5,3 kg obsługuje się go niezawodnie i wygodnie. Jest to jedna z jej wielkich zalet w porównaniu z piłą łańcuchową Greencut, która waży ponad dwa kilogramy więcej.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, że jest wyposażony w klasyczny silnik X-Torq, który zapewnia bardzo niskie zużycie paliwa i bardzo niską emisję spalin. Posiada również system AutoTune do automatycznego dostrajania silnika oraz system Smart Star do szybkiego i łatwego uruchamiania.

Inne funkcje obejmują system tłumienia drgań LowVib, który ułatwia pracę użytkownikowi, oraz pompę olejową z regulowanym przepływem, aby dostosować ją do potrzeb każdego zadania.

Wreszcie, system pneumatyczny Air Injection zmniejsza zużycie mechaniczne i wydłuża czas między czyszczeniem filtra, osłona filtra powietrza ma mechanizm szybkiego zwalniania, a wyświetlacz w każdej chwili informuje o konieczności uzupełnienia paliwa.

BARDZO?

 • Dla profesjonalistów — jest to jedna z najmocniejszych pilarek spalinowych na rynku, idealna do okrzesywania, ścinania i ścinania małych i średnich drzew.
 • Bardzo dobre osiągi – ma pojemność 50,1 cm3, moc 3,5 KM i długość ostrza 45 cm.
 • Wydajny silnik – Posiada inteligentny system startowy, a silnik X-Torq gwarantuje bardzo niską emisję i zużycie paliwa.
 • Wysoce wyposażony – Wyposażony w system Autotune do automatycznego dostrajania silnika, tłumiki drgań LowVib, pompę olejową z regulowanym przepływem oleju, układ wtrysku powietrza, korek wlewu oleju szybko zwalniający zawór paliwa i lampkę paliwa.

MNIEJSI?

 • Cena jest trochę wysoka – To bardzo kompletna i potężna piła łańcuchowa, więc jej cena jest powyżej średniej.

Poradnik Zakupów: Jaką Piłę Spalinową Kupić?

Na rynku dostępna jest szeroka gama tych narzędzi, dlatego katalog pilarek spalinowych jest bardzo szeroki.

W zależności od potrzeb będziesz musiał wybierać pomiędzy konkretnymi modelami do przycinania, bardziej wszechstronnymi pilarkami lub mocniejszymi i profesjonalnymi pilarkami łańcuchowymi.

Nasze Porady Dotyczące Wyboru Najlepszej Pilarki Spalinowej

Po pierwsze, oto mały wybór niektórych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pilarki spalinowej.

Ponadto w kolejnych rozdziałach znajdziesz szereg zaleceń, które ułatwią Ci wybór dobrej piły łańcuchowej.

 • Postaraj się zebrać wszystkie informacje o interesujących Cię pilarkach spalinowych. Dokonaj wyboru najciekawszych modeli na rynku i od tego momentu zacznij filtrować maszyny, które najlepiej pasują do zadań, które zamierzasz wykonać.
 • Porównaj dane techniczne, funkcje i cechy każdego z nich. Ta faza jest niezbędna, aby wiedzieć, które są najlepsze na rynku pilarki spalinowe o najlepszym stosunku jakości do ceny.
 • Przeczytaj recenzje innych kupujących i sprawdź zarówno recenzje, jak i oceny narzędzia. Dzięki temu możesz uzyskać znacznie pełniejszy obraz każdego modelu i poznać dogłębnie i we wszystkich szczegółach tanie piły spalinowe, które mają najlepsze oceny od innych użytkowników.
 • Sprawdź ich ceny w różnych sklepach, fizycznych i online, jeśli to możliwe. Często można znaleźć ten sam model w różnych cenach w zależności od sklepu, formatu sprzedaży lub dostawcy. Należy również pamiętać, że teleskopowa piła łańcuchowa zasilana gazem generalnie nie kosztuje tyle samo, co znacznie bardziej wszechstronny i mocniejszy model.
 • Spróbuj skorzystać z wszelkich ofert lub rabatów, aby kupić go w nieco niższej cenie. Jeśli się nie spieszysz, możesz codziennie szukać, aż znajdziesz dobrą zniżkę, a także możesz zacząć od przejrzenia wyprzedaży, aby sprawdzić, czy jest taka, która jest dla Ciebie odpowiednia.

Ile Kosztują Piły Spalinowe?

Ze względu na dużą różnorodność marek i pił łańcuchowych dostępnych obecnie na rynku, podanie średniej ceny jest niemożliwe. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że cena pilarki spalinowej może się różnić w zależności od sklepu ze względu na koszty transportu, pochodzenie dystrybutorów lub konkretne oferty, które mogą być oferowane.

Jeśli przejrzysz katalogi różnych marek, zobaczysz, że ceny pilarek spalinowych mogą wahać się od stu euro za prosty model do bardzo wydajnych profesjonalnych narzędzi kosztujących ponad 1000 euro.

Dlatego jak zwykle masz bardzo szeroki wybór pomiędzy najprostszymi maszynami, a modelami z wyższej półki, jeśli szukasz najlepszej profesjonalnej pilarki spalinowej.

Oczywiście konserwacja tego typu modelu jest wyższa, ponieważ oprócz samego oleju będziesz musiał kupić dobre paliwo do piły łańcuchowej, co nie ma miejsca w przypadku modeli elektrycznych i akumulatorowych.

Leave a Comment