Historia Firmy Makita

Firma produkująca i sprzedająca pilarki Makita to stuletnia grupa o japońskim rodowodzie. Swoją działalność rozpoczęła w latach 1915-tych od sprzedaży i renowacji silników elektrycznych i transformatorów.

 • MAKITA SEKATOR 18 V LI-ION 25 CM (TYLKO PRODUKT) – DUC254Z
 • Makita DUC353Z+DC18RD+2xBL1850B Bezszczotkowa akumulatorowa piła łańcuchowa Li-Ion 2 x 18 V = 36 V + 2x akumulatory BL 1850 5, 0 Ah + podwójna ładowarka DC18RD
 • Makita DUC122Z 18 V Li-Ion Piła ogrodowa 11,5 cm (tylko maszyna)

Od lat 50. grupa wyspecjalizowała się w ręcznych elektronarzędziach i stała się jednym z niekwestionowanych graczy na japońskim rynku krajowym.

W 1991 roku Grupa Makita nabyła niemiecką firmę Dolmar, która specjalizowała się w narzędziach do silników spalinowych. Dzięki tej fuzji Makita nabyła technologie niezbędne do rozszerzenia swojej oferty produktowej, zwłaszcza o pilarki.

W porównaniu ze swoimi konkurentami i spółką zależną Dolmar, grupa Makita dzięki swojej historii i know-how posiada ofertę zorientowaną na elektryczne modele pilarek.

Model Pilarki Makita

Marka Makita oferuje ograniczoną gamę pilarek, ponieważ jej główną działalnością pozostają przenośne elektronarzędzia (np. wiertarki). Sprzedawane modele są jednak dobrej jakości.

Pilarki łańcuchowe Makita: Modele Elektryczne z Akumulatorem

piła łańcuchowa makita
Piła łańcuchowa Makita DUC353Z
Napięcie Akumulatora36 V
Waga4,7 Kg
Korzyści> Excellente fiabilité du produit
> Modèle puissant
> Produit léger
Nota Ogólna    
Nasza Recenzja
Nagrody
piła łańcuchowa makita

Podobnie jak konkurenci, oferuje akumulatorowe elektryczne pilarki łańcuchowe, których numery seryjne zaczynają się od liter DUC.

Te zasilane akumulatorowo modele zapewniają użytkownikowi zwrotność, która jest odpowiednia do prac związanych z przycinaniem i cięciem dla większych maszyn z tej serii. Prowadnica łańcucha waha się w tej serii od 11,5 do 35 cm.

Najlżejsze modele ważą zaledwie 3 kg i są idealne do prac związanych z przycinaniem drzew. Cięższe modele mogą ważyć nawet 5 kg i nadają się do bardziej skomplikowanych prac, takich jak cięcie drewna.

Autonomia pilarek Makita waha się od 20 do 50 minut w zależności od rodzaju akumulatorów 18 lub 36 V (volt) zamontowanych w urządzeniu.

Jeśli chodzi o cenę, to trzeba będzie liczyć od 180€ do 650€.

Pilarki łańcuchowe Makita: Modele Elektryczne z Przewodem

piła łańcuchowa makita

Oprócz pilarek akumulatorowych Makita oferuje gamę pilarek akumulatorowych zwanych serią UC. Moc tych narzędzi jest duża: od 1800 do 2000 W (Watów).

Pilarki te są więc przeznaczone do bardziej skomplikowanych prac, takich jak ścinka drzew czy cięcie solidnych drewnianych belek. Dodatkowo długość prowadnicy do 40 cm jest bardzo ciekawa przy cięciu drewna. Należy jednak wziąć pod uwagę stosunkowo dużą wagę tej serii, wynoszącą od 4,5 kg do 5,5 kg.

Cena tych wysokowydajnych narzędzi waha się od 100 euro za najmniejsze modele do 260 euro za największe.

Pilarki Makita: Modele Termiczne dla Hobbystów

Termiczne pilarki łańcuchowe marki Makita mają taką samą nazwę jak jej filia Dolmar. Mimo podobieństwa, różnią się parametrami technicznymi i numerem seryjnym.

 • MAKITA SEKATOR 18 V LI-ION 25 CM (TYLKO PRODUKT) – DUC254Z
 • Makita DUC353Z+DC18RD+2xBL1850B Bezszczotkowa akumulatorowa piła łańcuchowa Li-Ion 2 x 18 V = 36 V + 2x akumulatory BL 1850 5, 0 Ah + podwójna ładowarka DC18RD
 • Makita DUC122Z 18 V Li-Ion Piła ogrodowa 11,5 cm (tylko maszyna)

Rzeczywiście, ta seria zaczyna się od liter EA z silnikiem dwusuwowym jak większość pilarek termicznych na rynku. Wyporność tej serii waha się od 32 cm3 do 35 cm3. Są to raczej kompaktowe modele o średniej mocy od 1350 do 1700W (Watów).

Stosunek masy do mocy daje im pewną uniwersalność. Waga tych urządzeń wynosi od 4 do 4,5 kg przy długości drążka 35 cm.

Cena za te modele termiczne wynosi od 200€ do 300€.

Pilarki Makita: Kompaktowe Modele Termiczne

piła łańcuchowa makita

Ta druga kategoria, obecna również w firmie Dolmar, składa się z pilarek termicznych rozpoczynających się od numeru seryjnego EA. Modele różnią się znacznie mocą, od 1350W (watów) do 2200W w przypadku najmocniejszych narzędzi.

Mają jednak tę zaletę, że są kompaktowe, a ich przemieszczenia wynoszą od 32 cm3 do 45 cm3 dla największych.

Te maszyny są przeznaczone dla osób doświadczonych, a nawet profesjonalistów. W porównaniu z poprzednią serią, ich prowadnice łańcucha są dłuższe: od 35 do 40 cm. Narzędzia te, o wadze od 4 do 5 kg, przeznaczone są raczej do wycinki drzew lub prac rolniczych.

Kompaktowa piła łańcuchowa kosztuje około 450€.

Pilarki Makita: Profesjonalne Modele Termiczne

Seria pilarek DCS jest zarezerwowana dla profesjonalistów. Tylko doświadczeni użytkownicy będą mogli obsługiwać te potężne i wydajne narzędzia w celu wykonania dużych ilości pracy. Rzeczywiście, ich pojemność skokowa jest największa wśród marki Makita, zaczynając od 46 cm3 aż do 90 cm3.

Duża długość prowadnicy (od 38 do 60 cm) pozwoli Ci na cięcie wszystkich rodzajów drewna o dużej średnicy.

Modele te zaliczane są do klasy średniej i najwyższej z ceną, która może wahać się od 500 do 1350€ w zależności od rodzaju modelu z danej serii.

Technologie Termicznych Pił łańcuchowych

Dzięki synergii z firmą Dolmar dodano technologie i funkcjonalności, a w szczególności

 • EASYSTART : cette innovation simplifie la mise en route de l’outil et réduit ainsi l’effort de l’utilisateur.
 • CONVERTISSEUR CATALYTIQUE : Avec les nouvelles normes d’émission de CO2, Makita a développé un convertisseur catalytique de nouvelle génération. Cela permettra de réduire les émissions de CO2.
 • TRONÇONNEUSE D’ÉLAGAGE MAKITA 18 V LI-ION 25 CM (PRODUIT SEUL)- DUC254Z
 • Makita DUC353Z+DC18RD+2xBL1850B Brezkrtačna Li-Ion akumulatorska verižna žaga 2 x 18 V = 36 V + 2x baterije BL 1850 5, 0 Ah + dvojni polnilec DC18RD
 • Makita DUC122Z 18 V Li-Ion obrezovalna žaga 11,5 cm (samo stroj)

Wniosek

Choć pilarki termiczne nie są ich specjalnością, Makita, chcąc konkurować na rynku, postawiła na modele elektryczne. Istnieje wiele innych marek, w tym jej filia Dolmar.

Leave a Comment